Administracinė navigacija
Putinų gimnazija

Savanorystė

Alytaus kraštotyros muziejus. Savanoriauk muziejuje!

Alytaus kraštotyros muziejus jau yra akredituota organizacija savanorystės programoje „Jaunimo savanoriška tarnyba“ ir priima savanorius savanoriauti Alytaus kraštotyros muziejuje bei jo skyriuose.

Savanorystės metu:

  • įgysi renginių, parodų ir edukacinės veiklos organizavimo patirties;
  • lavinsi bendravimo su klientais įgūdžius;
  • tobulinsi komandinio darbo kompetencijas;
  • pažinsi muziejininko profesijos subtilybes;
  • prasmingai leisi laisvalaikį;
  • gausi papildomus 0,25 stojamojo balo stojant į pirmosios pakopos studijas.

Savanoriai turi užsiregistruoti į savanorių duomenų bazę. Registracija jau vyksta!


Alytaus kultūros centras – akredituota savanorius priimanti organizacija

Alytaus kultūros centras nuo rugpjūčio mėnesio tapo akredituota savanorius priimančia organizacija. Jaunimo reikalų agentūra akreditaciją savanoriškos veiklos organizacijoms suteikia 3 metams. 

Pasak Alytaus kultūros centro direktorės Kristinos Daugelevičienės, gavus akreditaciją, centras turi galimybę į savo kolektyvą priimti ir Jaunimo savanoriškos tarnybos (toliau – JST) programoje dalyvaujančius jaunus žmones, norinčius įgyti įvairiausių kompetencijų savanoriaujant kultūros srityje. Po atliktos tarnybos, atsižvelgiant į pasirinktą jos trukmę, jauni žmonės turės galimybę įgyti JST pažymėjimą – dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, kompetencijas ir papildomai gauti 0,25 balo stojant į pirmosios pakopos studijas Lietuvoje.

„Džiaugiuosi, kad savanorystė Alytuje įgauna vis platesnes apimtis. Turbūt nesuklysiu pasakydama, kad sugebėjome ją užauginti COVID-19 epidemijos metu, padėdami medikams, savanoriaudami pirmais karo Ukrainoje mėnesiais pabėgėlių centre Alytuje. Tas savanoriškas ir neatlygintinas darbas stiprina bendrystės jausmą, prisideda prie pagalbos žmogui, kurios jam reikia, suteikimo. Tai neįkainojama patirtis ugdant bendruomeniškumą, atjautą, vienybę ir komandinį darbą. Dėkoju visiems, tai darantiems“, – sakė ir pati ne kartą per pastaruosius keletą metų savanoriavusi Alytaus miesto savivaldybės vicemerė Jurgita Šukevičienė. 

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjos Vilmos Liaukuvienės, aktyvi savanorystė yra ne tik Alytaus kultūros centre, kuriame savanoriai nuolat buriasi nuo 2019 metų. 

„Alytaus miesto teatras taip pat yra akredituota savanorius priimanti įstaiga. Per šį laikotarpį susiformavo nuolatinių savanorių grupė, padedanti teatrui visose veiklose. Alytaus kraštotyros muziejuje akredituota savanorystės programa vykdoma nuo 2022 m. pradžios. 2023 m. pradžioje savanorystę muziejuje baigė 2 JST savanorės, šiuo metu savanorystę baigia 3 JST savanorės. Savanoriavimo metu merginos šauniai įsiliejo į muziejaus darbų sūkurį, padėdamos ruošti edukacines priemones, pasitikdamos ir bendraudamos su lankytojais, taip pat aktyviai dalyvaudamos rengiant įvairius muziejaus renginius. Alytaus J. Kunčino viešoji biblioteka ir VšĮ „Alytaus telekinas“ taip pat svarsto savanorių akreditacijos galimybes ir pripažįsta, kad tai didelė atsakomybė, nes savanoris tampa kolektyvo dalimi, organizuojant įvairią kultūrinę veiklą“, – sakė vedėja.

Alytaus kultūros centro direktorės K. Daugelavičienės teigimu, Jaunimo savanoriškos tarnybos programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 valandų per mėnesį savanoriauja įstaigoje, mokosi įveikti sunkumus, įvertinti patirtį, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

Pasak direktorės, tapti JST programos dalyviu labai paprasta. 2 kartus per metus yra skelbiamos pagrindinės registracijos į JST programą, kuriose gali registruotis jaunuoliai iš visų Lietuvos savivaldybių. Registracijos nuoroda nėra aktyvi visus metus, tačiau norintys pirmieji gauti informaciją, jog registracija prasideda, kviečiami užsisakyti naujienlaiškį adresu  https://jst.jra.lt/newsletter ir gauti informacinį pranešimą apie paskelbtą registraciją. Taip pat daugiau informacijos apie JST galima rasti čia.

Į visus klausimus apie programos vykdymą Alytaus kultūros centre atsakys JST savanorių kuratorius Martynas Astikas, gardas@alytuskc.lt, +37067153740.

Alytaus kultūros centre taip pat laukiami ir tie, kurie nesiekia dalyvauti Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) programoje. Centras išlieka atviras visiems aktyviems, mylintiems kultūrą moksleiviams ar suaugusiems, norintiems prisijungti prie kultūros centro savanorių komandos. Susidomėjus prašome kreiptis į savanorių koordinatorę Rūtą Kavolynienę el. paštu renginiai@alytuskc.lt, tel. +37061813962. 

Alytaus kultūros centre šiuo metu yra susibūrusi 30 savanorių komanda, nuolat prisidedanti prie kultūros centro organizuojamų renginių, kartu kuriančių gerą nuotaiką tūkstančiams žiūrovų.


Kviečiame palaikyti Alytaus jaunimo centrą

Alytaus jaunimo centras nominuotas Alytaus metų apdovanojimui už nuopelnus švietimui. Nuoširdžiai kviečiame balsuoti ir palaikyti centrą atiduodant savo balsą.

Alytaus jaunimo centras yra vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų neformaliojo švietimo, saviraiškos bei laisvalaikio organizavimo mokykla. 2021 m. atšventęs 30 metų veiklos jubiliejų, 2022 m. dalyvavęs programoje „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ kaip jaunimo ir vaikų platformos „Kylantys tiltai“ koordinatorius, Jaunimo centras gali džiaugtis stipria ir kūrybiška ugdomąja veikla, kompetentingais darbuotojais, ugdytinių pasiekimais, darnia, bendrų tikslų siekiančia bendruomene.

Kuo Alytaus jaunimo centras nusipelnė švietimui?

Kompetentingi pedagogai

Alytaus jaunimo centre dirba 65 darbuotojai, per 50 pedagoginių darbuotojų. Kasmet Alytaus jaunimo centre organizuojamos bent 2 metodinės dienos, kurių metu pedagogai skaito pranešimus, dalijasi patirtimi, vykdo sklaidą. Metodinė veikla stiprinama aktyviai veikiant trims metodinėms grupėms, metodinei tarybai, skatinant profesinį tobulėjimą. Kiekvienais metais darbuotojai aktyviai dalyvauja profesinio tobulėjimo renginiuose, 2022 metais centro darbuotojai 2887 valandas ir 513 dienų praleido daugiau nei 90-yje skirtingų seminarų. Alytaus jaunimo centras siekia pedagogo profesijos patrauklumo didinimo, skatina nuolatinį tobulėjimą ir mokymąsi visą gyvenimą, todėl kiekvienais metais priima praktiką atliekančius studentus. Kompetentingi pedagogai užtikrina ugdymo proceso kokybę, savo veikla puoselėja besimokančios bendruomenės vertybes.

Neformaliojo švietimo veikla

2022 m. Alytaus jaunimo centre buvo įgyvendinamos 58 ugdymo programos, įtraukiančios įvairaus amžiaus ugdytinius. Vykdomi vokalo, instrumentinio muzikavimo, choreografijos, techninės kūrybos ir dailės, žurnalistikos, asmenybės ugdymo, grožio ir sveikos gyvensenos neformaliojo švietimo užsiėmimai. Nuolat vykdoma ugdymo proceso priežiūra, ugdomasis konsultavimas, atliekamas veiklos kokybės įsivertinimas.

Ugdytiniai

Alytaus jaunimo centre mokosi 1600 įvairaus amžiaus ugdytinių, iš jų daugiau nei 200 suaugusiųjų. Centrui skaičiuojant 32-uosius veiklos metus galima džiaugtis dešimtimis tūkstančių išugdytų Alytaus miesto ir aplinkinių rajonų vaikų, suteikto kokybiško neformaliojo švietimo paslaugų gausybei suaugusių ugdytinių.

Savanorystė

Alytaus jaunimo centras yra akredituota Savanorius priimanti organizacija, kuri priima jaunimo savanorišką tarnybą pagal Jaunimo reikalų departamento programą atliekančius savanorius. Savanorystė skatinama ir ugdymo procese, 2022 m. centro veiklose savanoriavo 33 ugdytiniai ir vienas JRD savanoris. Plėtodami veiklą ugdytiniai savanoriauja ne tik Alytaus jaunimo centro veikloje, bet ir socialinėse akcijose bei veiklose rengiamose su socialiniais partneriais. Savanorystė ugdo ugdytinių kompetencijas, suteikia gyvenimui ir darbo rinkai svarbių įgūdžių, skatina atsakomybę.


Jaunimo užimtumo skyrius, Vilniaus g. 21, Alytus

Savanorystė

Neapsisprendžiate, ką šiame gyvenimo etape norėtumėte veikti? Išeitis gali būti savanorystė.  Tai – neatlyginamai atliekama visuomenei naudinga veikla, kurios sąlygos nustatomos savanorio ir šios veiklos organizatoriaus susitarimu.

Naujausios Užimtumo įstatymo pataisos jau įteisino galimybę savanoriškos praktikos sutartis sudaryti visiems pageidaujantiems asmenims nepaisant amžiaus.

Aktualu jaunimui!

Savanorystė pridės papildomą 0,25 balo stojant į aukštąsias mokyklas ir padės įgyti darbo įgūdžių.

Ar žinote, kad savanoriauti galite ir policijoje? 

Esate pilietiškas ir negalite nereaguoti į pastebėtą teisės pažeidimą? Visuomet padedate gatvėje nelaimės ištiktam žmogui ir Jums rūpi saugi gyvenamoji  aplinka? Norite aktyviais veiksmais padėti policijai užtikrinti viešąją tvarką ir reaguoti į pranešimus apie įvykius ar kitais veiksmais prisidėti prie policijos vykdomų funkcijų?

Jei į visus klausimus atsakėte teigiamai – kviečiame išbandyti save ir tapti Vilniaus apskrities policijos rėmėju. Daugiau informacijos rasite čia.