Administracinė navigacija
Putinų gimnazija

Alytaus Putinų gimnazija – būsimų pedagogų kalvė

Pastaraisiais metais įvairių šalies universitetų pedagogikos studijų studentai praktikai atlikti mielai renkasi Alytaus Putinų gimnaziją, o ir įstaigos durys būsimiems mokytojams visada plačiai atvertos.

Prieš du metus gimnazijoje praktiką atliko du pedagogikos studentai, pernai – keturi, dar vienas studentas sėmėsi psichologijos praktikos žinių. Šiais mokslo metais įstaigoje praktiką atliko keturi būsimi pedagogai ir vienas IT specialistas.

Šiųmečiai praktikantai mielai sutiko pasidalinti savo sėkmės istorijomis:

Morta Kocimaitė, VDU Švietimo akademijos studentė, būsima dailės mokytoja:

„Esu baigusi Alytaus Putinų gimnaziją, todėl rinkdamasi švietimo įstaigą savo praktikai nė nesvarsčiau – labai norėjau ją atlikti pas puikią savo buvusią dailės mokytoją Virginiją Vasiliūnienę.

Pasibaigus praktikai liko tik patys šilčiausi ir geriausi įspūdžiai, gavau reikalingų patarimų, kaip būti mokytoja, gebančia bendradarbiauti su mokiniais ir kolegomis. Ateityje norėčiau dirbti tokioje gimnazijoje. Linkiu jai ir jos bendruomenei kuo didžiausios sėkmės!”.

Petras Romaška, VU Šiaulių akademijos studentas, būsimas ekonomikos mokytojas:

„VU Šiaulių akademijos reikalavimas buvo atlikti praktiką gimnazijoje, o Putinų gimnazijos vadovybė labai noriai mane priėmė ir suteikė puikias sąlygas saviraiškai. Praktikos kuratoriai dirbo labai geranoriškai, atvirai ir konstruktyviai. Pastabas dėl vedamų pamokų teikė ypač korektiškai, tiksliai ir profesionaliai.

Labiausiai man patiko gimnazijos bendruomenės požiūris į praktikantą. Su manimi elgėsi ne kaip su studentu, o kaip su darbuotoju – pagarbiai ir atsakingai. Praktikos kuratoriai negailėjo savo laiko net ir savaitgaliais, padėjo, kai buvo poreikis.

Labiausiai mane nuvylė kitų mokyklų požiūris į praktikantus, nes ne visos nori juos priimti, parodyti savo vidinę tvarką, o gal… netvarką?“.

Klaudija Ripaitė, VDU studentė, būsima anglų kalbos mokytoja:

„Alytaus Putinų gimnaziją savo praktikai pasirinkau, nes prieš beveik keturis metus baigiau šią mokyklą ir su ja mane sieja tik patys geriausi bei šilčiausi prisiminimai. Mokytoja Daiva Turauskienė buvo ir yra didelis įkvėpimas man tiek pasirenkant studijas, tiek atliekant pedagoginę praktiką.

Iš pradžių praktika man kėlė didelį stresą, nes labai bijojau nesėkmės, tačiau mokytoja Daiva man padėjo patirti sėkmę, davė daug puikių patarimų. Praktika man labai patiko, mokyti sekėsi puikiai. Žinoma, buvo ir šiokių tokių nesklandumų, tačiau tai buvo nepakartojama ir nuostabi patirtis, kurios linkėčiau kiekvienam mąstančiam apie pedagogo profesiją”.

Ingrida Surdokaitė, VDU Švietimo akademijos studentė, būsima lietuvių kalbos mokytoja:

„VDU Švietimo akademijoje mums sakė, kad mūsų, praktikantų, būsimų pedagogų, noriai laukia visos šalies mokyklos. Deja, realybė kitokia – man teko aplankyti ne vieną įstaigą ir gauti neigiamą atsakymą. Tik Alytaus Putinų gimnazija sutiko priimti į savo bendruomenę.

Mano praktika gimnazijoje vis dar tęsiasi… Ji – jau trečioji per šiuos mokslo metus. Pirmosios metu – stebėjau pamokas, antrosios – jas vedžiau, o trečia skirta praktinės veiklos tyrimui ir baigiamajam darbui.

Džiaugiuosi, kad gimnazijos vadovai pasitikėjo manimi ir jau beveik pusmetį čia dirbu mokytojo padėjėja. Darbas su specialiųjų poreikių turinčiais bei mokymo(si) sunkumų patiriančiais mokiniais, buvimas šalia jų, bendravimas su jais kaip būsimai mokytojai yra pati geriausia praktika, kurios aprašymo nerasiu nė viename vadovėlyje.

Labai džiaugiuosi, jog Putinų gimnazijoje galiu matyti visą mokyklos „virtuvę“ iš labai arti – dalyvauju susirinkimuose, posėdžiuose, renginiuose, mokymuose, seminaruose; turiu pačią geriausią praktikos mentorę – lietuvių kalbos mokytoją Ireną Sakalauskienę, kuri man yra pats tikriausias mokytojos pavyzdys; administracija ir visa mokyklos bendruomenė šilta ir geranoriška, iš VISŲ VISADA gaunu atsakymus į VISUS savo klausimus. Čia tiesiog labai gera mokytis, dirbti ir būti… Aš nežinau, ar dar kažkam taip pasisekė, kaip man?“.

Jau netrukus Alytaus Putinų gimnazijoje tokių sėkmės istorijų pasigirs dar daugiau – balandžio mėnesio pabaigoje startuos Jaunojo pedagogo klubas, į kurį yra kviečiami visų Alytaus miesto gimnazijų I-IV klasių mokiniai. Kartu su Vytauto Didžiojo universitetu gimnazija organizuos įvairius savęs pažinimo, psichologinio atsparumo stiprinimo ir, žinoma, pedagoginių veiklų šešėliavimo užsiėmimus.

Praktikantų nuomonę ir įspūdžius apibendrino praktikantė Ingrida Surdokaitė

Eglės Juodžiukynienės nuotr.

Alytaus Putinų gimnazija