Susitikimas gimnazijos svetainėje

Putinų gimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Vytai Šiugždinienei kilo mintis pasikviesti į susitikimą su Putinų gimnazijos antrokais poetę, aktorę, Jotvingių premijos laureatę Daivą Čepauskaitę, nes Alytaus J.Kunčino bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus vykdomas projektas „Kas pasakė, kad skaityti nemadinga?!“, finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Alytaus miesto savivaldybės. Teatro mokytoja Daina Krukonienė, vykdanti minimą projektą, svetainėje visus dalyvius simboliškai pavaišino po vieną spanguolę, nes tai graži aliuzija į viešnios iš Kauno vieną iš eilėraščių knygų „Suvalgiau vieną spanguolę“.

pIMGP2161.jpg

Daivos Čepauskaitės kūryboje dera ironija ir saviironija, kandumas ir lyrizmas. Ir pjesės, ir eilėraščiai skirti ne tik suaugusiems (štai 2017 m. vaikams išleistas eilėraščių rinkinys „Baisiai gražūs eilėraščiai“).

Kadangi mūsų gimnazistai iš II a klasės baisiai užsiėmę ir jokiu būdu negali brūkštelti nors kelių minčių iš susitikimo, tai paprašiau jų klasės vadovės Rositos Meiluvienės, vyresniosios anglų kalbos mokytojos, dalyvavusios šioje kūrybiškumą ugdančioje pamokoje ir, pasirodo, turinčios laisvo laiko pasidalinti mintimis iš pamokos. Mokytoja Rosita nedelsdama, tuoj pat mielai sutiko tai padaryti. Ačiū jai!

pIMGP2164.jpg

„II a klasė turėjo unikalią galimybę susitikti su poete Daiva Čepauskaite. Mokiniai susitikimą įvardijo kaip netikėtą naują patirtį, kuri sudomino, paskatino susimąstyti, kad poezija, nors, kaip pati poetė sakė, neturi apčiuopiamos praktinės naudos, iš tiesų gali būti būdas įprasminti kasdienybę, pažvelgti į kasdien mus supančią aplinką ,,kitu kampu“. Susitikimas su poete jauniems, poezija besidomintiems bei ją bandantiems kurti žmonėms tapo galimybe atsiskleisti. Paraginti poetės, jauni kuriantys žmonės skaitė savo eilėraščius. Mokinių „ minčių lietus“, nuskambėjęs reflektuojant klasėje, jau po susitikimo su poete parodė, jog mokinius susitikimas palietė, jie sakė, jog D. Čepauskaitės poezijoje dalelę savęs gali atrasti kiekvienas. Mokinius sužavėjo tai, kad poetė rašo apie kasdienius dalykus taip originaliai ir netikėtai, jog kiekvienas išgirstas eilėraštis stebina bei skatina kasdienybėje įžvelgti tai ,kas nauja bei netikėta.“

Vytautas Bigaila,
Putinų gimnazijos neformaliojo ugdymo mokytojas