Su Jurgiu Kunčinu po Alytų

Jurgis Kunčinas ne tik Alytuje puikiai pažįstamas rašytojas, kuris patraukliai, taikliai, įdomiai yra apibūdinęs senąjį Alytų, žmones ir jų gyvenimą, virusį rašytojo gyvenamuoju laiku. Išleista eilėraščių, romanų, apsakymų ir kitokių kūrinių.

Alytaus miesto teatro praėjusį šeštadienį organizuota pažintinė kelionė Jurgio Kunčino vaikystės ir jaunystės takais nuo vietos, kur stovėjo gimtasis namas ( V. Krėvės g. 1), pro Dailidės ežerėlį ir kitomis ypatingomis vietomis leido pažinti ne tik patį rašytoją, bet ir iš naujo pamatyti mūsų gimtąjį miestą Alytų. Teatro trupė nuostabiai ir linksmai pristatė skirtingose vietose Jurgio Kunčino eiles ar prozos tekstus, kurie praskaidrindavo nuotaiką ir leisdavo geriau pažinti, išgirsti poeto, prozininko kūrinius.

Tokio tipo renginiai suteikia galimybę mums neformaliu būdu susipažinti, pažinti ir atrasti nuostabius, talentingus mūsų miesto žmones.

Jurgis Kunčinas buvo itin talentingas žmogus, kūręs eiles ir prozos tekstus apie sutinkamus žmones, gyvai pateikęs gyvenimo įspūdžius, prisiminimus apie įvairius įvykius ir parašęs vieną žymiausių romanų Lietuvoje – ,,Tūla”.

Jurgiui Kunčinui šiais metais sausio 13d. būtų sukakę 75 metai. Kiekvienas, susipažinęs su rašytojo gyvenimo faktais, skaitydamas J.Kunčino kūrinius, klausydamas jo istorijų, artimųjų pasidalintų akimirkų, tikrai pasakytų, jog tokio kaip jis žmogaus tikrai labai mūsų gyvenime trūksta.
Puikus poetas, rašytojas, itin įdomi asmenybė! Atvykusius į Jurgio Kunčino biblioteką pirmasis pasitiks menininko Pijaus Šematulskio ant bibliotekos sienos sukurtas J. Kunčino portretas.

Gerda Pakrosnytė, Putinų gimnazijos III d kl. mokinė

Po Jurgio Kunčino Alytų

Visi, kam rūpėjo pagerbti, prisiminti ir pasidžiaugti lobiu, kurį turi Alytus, – rašytoju Jurgiu Kunčinu, susitikome šalia jo buvusių namų. Netikėtai gausiai žvarbų viduržiemio priešpietį susirinko žmonių, kurių būrį papildė ir Alytaus Putinų gimnazijos mokinių būrelis su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Irena Sakalauskiene.

Alytaus miesto teatro kolektyvo pasirodymai šio turo stotelėse – tose vietose, kurios buvo svarbios Jurgiui Kunčinui, pagyvino visą nuostabų susitikimą. Sakykim, istorinė kelionė į praeitį su istoriku Vilmantu Dunderiu, pasakojančiu apie to meto žmones, kurie aprašyti gerbiamo alytiškio knygose, neprailgo. Kelionės maršrutas nusidriekė per beveik visą Alytaus miesto kurortinę ir centrinę dalį: nuo vietos, kur buvo rašytojo namai, iki senosios geležinkelio stoties.

Kiekviena aplankyta vieta priminė įvairius žmonių nutikimus, bėdas, savotiškai įdomią pokario miestelio istoriją, įamžinta rašytojo kūryboje.

Pačioje pabaigoje susėdome į autobusą ir nuvažiavome į Jurgio Kunčino viešąją biblioteką, kurioje galėjome pamatyti daugiau su autoriumi susijusios informacijos, jo eilėraščių, piešinių. Tai buvo vienas iš įdomesnių kultūros renginių, kurio metu papasakota, susipažinta ne tik su garsaus alytiškio kūryba, bet ir apie Kunčino laikų Alytų sužinota daug.

Edvinas Dirsė, Putinų gimnazijos IV c kl. mokinys