Pilietiškumo pamoka su Prezidentu Gitanu Nausėda Alytaus Putinų gimnazijoje

Balandžio 6-tą dieną Alytaus Putinų gimnazijoje viešėjo Lietuvos respublikos prezidentas Gitanas Nausėda. Į atvirą pilietiškumo pamoką su Prezidentu susirinko Alytaus miesto gimnazijų vyresniųjų klasių mokiniai. Pokalbio dalyviai – Ieva Stankaitytė, Martynas Židanavičius, Edita Kazlauskaitė (Alytaus Putinų gimnazija), Simas Savukynas (Alytaus Šv. Benedikto gimnazija), Taja Tamkevičiūtė (Alytaus A. Ramanausko Vanago gimnazija), Rosita Lekavičiūtė (Alytaus Jotvingių gimnazija) ir kiti. Iš viso apie 200 dalyvių.

Gimnazijos direktorė Daiva Sabaliauskienė pasveikino susirinkusiuosius ir pakvietė Prezidentą sveikinimo kalbai. Per visą 40 minučių trukusią pilietiškumo pamoką pokalbius vedė mokiniai. Gimnazistai uždavė Prezidentui jiems rūpimus klausimus apie pilietiškumą, ką reiškia būti aktyviu, kuriančiu piliečiu, apie savanorystę, jos formas. Mokiniai kalbėjo apie nevyriausybines jaunimo organizacijas, kaip jos skatina pilietiškumą, jauno žmogaus įsitraukimą į visuomeninį gyvenimą. Kalbėjo apie pamokų svarbą mokiniams, kodėl jos dėstomos mokyklose. Gimnazistai kėlė jiems svarbius klausimus: NATO plėtrą, NATO lyderių susitikimą šių metų vasarą Vilniuje, kuo jis bus naudingas kiekvienam Lietuvos piliečiui ir kaip jis gali pakreipti pasaulio geopolitinę situaciją. Mokiniai kalbėjo apie partizaninio pasipriešinimo asmenybių atminties įamžinimą ir poveikį jaunimo pilietiškumui. Aptarė Putinų gimnazijos jaunųjų šaulių iniciatyvas. Prezidentas išsamiai atsakinėjo į gimnazistų klausimus, akcentavo pilietiškumo svarbą ugdyme. Atvira ir nuoširdi pamoka-diskusija su Prezidentu gimnazistams paliko didelį įspūdį. Po pamokos Prezidentas nusifotografavo su mokiniais, parašė atsiliepimą „Svečių knygoje.“

9_n.jpg

Pamoką moderavo Putinų gimnazijos mokiniai – Ieva Stankaitytė ir Martynas Židanavičius.

Bibliotekos vedėja Marytė Žuromskienė