Lietuvos žydų gelbėtojų diena

Šiais metais kovo 15-ąją pirmą kartą buvo minima Lietuvos žydų gelbėtojų diena. Ta proga Putinų gimnazijos 2a klasės mokiniai su mokytojomis Jolita Adomaitiene ir Vilija Baguckiene vyko į Ch. Sugiharos memorialinį namą Kaune, kur ne tik iš arčiau susipažino su Tekančios Saulės šalimi, dalyvaudami paskaitoj, edukacinėse dirbtuvėse ir filmo peržiūroje apie Japonijos diplomatą karo metais padėjusį apie 6000 Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos žydų pabėgti iš Europos, išduodamas jiems tranzitines Japonijos vizas, bet ir pagerbė visus TUOS, „ kurie visoms ateinančioms kartoms perduoda nemarią žinią, kad visada, net ir juodžiausioje naktyje, galime rinktis šviesą“ (Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė).

Mokiniai taip pat aplankė erdvę, esančią greta viešbučio „Metropolis”, kur prieš išvykdamas į Berlyną humaniškumo idėją skleidė Japonijos konsulas Sugihara, o dabar ją puošia skulptoriaus M. Gaubo bronzinis monumentas, vaizduojantis ratu į dangų besiveržiančias origamio formos gerves. Gervės- labai svarbus laisvės ir taikos simbolis Japonijoje.

„Išgelbėjęs vieną gyvybę, išgelbėji visą pasaulį“ (skulptūros pagrinde išgraviruoti žodžiai lietuvių, japonų, anglų ir jidiš kalbomis)

Jolita Adomaitienė, anglų kalbos ir filosofijos mokytoja