KTU Cheminės technologijos fakulteto dėstytojų virtuali viešnagė gimnazijoje

Kovo mėnesį KTU ir II bei IV klasių mokiniai dalyvavo virtualiose Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakulteto dėstytojų paskaitose.

20210302_112733.jpg

Kovo 2 d. biologijos ir chemijos paskaitą „Mikroplastikai aplinkoje – šaltiniai, poveikis, perspektyvos“ vedė Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakulteto dėstytoja doc. dr. Dalia Jankūnaitė.

20210302_112406.jpg

Paskaitoje mokiniai gilino žinias apie plastiko gamybą ir atliekų susidarymo mastus, taršos plastiko atliekomis problematiką, patekimo į aplinką šaltinius, keliamą žalą. Aptarė mikroplastikų taršos problemos sprendimo būdus ir kaip kiekvienas asmeniškai gali prisidėti prie taršos mažinimo problemų sprendimo. Chemijos mokytoja metodininkė Joalita Jurkevičienė paminėjo, kad gautos žinios yra labai svarbios: jas mokiniai galės pritaikyti dalyvaudami projekte su Jurbarko r. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazija.

20210323_110107.jpg

Viešnagę pratęsė kovo 23 d. KTU doc. dr. Rasos Paleckienės paskaita „Trąšų naudojimo raida: nuo pirmųjų gamtos pažinimo žingsnių iki intensyvios žemdirbystės“. Paskaitos metu lektorė kalbėjo apie trąšų naudojimo raidą nuo pirmųjų gamtos pažinimo žingsnių iki intensyvios žemdirbystės. Akcentavo, su kokiais iššūkiais susiduria trąšų gamybos pramonė, koks yra trąšų efektyvumas ir naudojimo galimybės. Mokiniai sužinojo, kas yra Europos žaliasis pasas, kokie naudojami inovatyvios sodininkystės metodai, kas yra tikslinis ūkininkavimas, kaip vystėsi Lietuvos trąšų pramonė.
Dėkojame doc. dr. Daliai Jankūnaitei, doc. dr. Rasai Peleckienei, rinkodaros ir komunikacijos koordinatorei Giedrei Urkei už bendradarbiavimą.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Kerevičienė