Iš kelionės į Strasbūrą

2021 m. rugsėjo 28 d. „Alytaus naujienų“ Nr.109 (13632) skaitėme Deimantės Visockaitės iš Putinų gimnazijos IIIb klasės parengtą interviu „Editos sėkmės istorija“ – pokalbį su Putinų gimnazijos IIIa klasės mokine Edita Kazlauskaite, MEPA projekto jaunesniąja ambasadore.

Mūsų Edita jau grįžo iš kelionės į Strasbūrą , kur vyko Europos jaunimo renginys(EYE). Štai ką ji papasakojo, kokį balsą išgirdome.

„Spalio 6 d. anksti ryte keturiasdešimt mokinių, studentų ir mokytojų išvykome į Europos parlamento būtinėje – Strasbūre – vykusį Europos jaunimo renginį su viltimi pasisemti naujų idėjų, žinių ir patirčių. Susirinkome iš įvairiausių Lietuvos kampelių – iš Molėtų, Panevėžio, Tauragės, Vilniaus ir daug kitų miestų. Ir visi tuo pačiu tikslu – dalyvauti Europos Parlamento organizuojamame renginyje jaunimui.

1_n.jpg

Po dviejų kelionės autobusu dienų pagaliau privažiavome Strasbūrą. Renginys vyko Europos parlamente ir tuo tikslu renginiui įkurtame kiemelyje lauke. Praėjus visus patikrinimus ir apsaugos tarnybas iš karto puolėme į paskaitas ar darbo grupeles. Kadangi kiekvienas dalyvis turėjo galimybę pats pasirinkti veiklas, kuriose norėjo reikštis, – darbo grupės, paskaitos, situacijų žaidimai/imitacija, ekskursija po parlamentą – kiekvienam teko dirbti su nepažįstamais žmonėmis iš visos Europos.

Galbūt labiausiai įsiminė susitikimas su prof. Liudu Mažyliu, kuris, atsimenate, Vokietijos archyvuose rado 1918 m. vasario 16 d .Lietuvos Nepriklausomybės akto originalą. L. Mažylis šiltai priėmė mūsų lietuvių grupę ir papasakojo plačiau apie Europos parlamento veiklą ir struktūrą, mielai atsakė į visus kilusius klausimus ir netgi aprodė šiek tiek parlamento patalpų.

Antrąją renginio dieną neturėjome labai daug laiko dėl ilgo kelio namo, tačiau netgi ir tiek mažai turint laiko mes atradome įdomios veiklos – susipažinome su visu EYE renginio miesteliu ir jo privalumais. Visas miestelis buvo puikiai pritaikytas įvairiausiems mūsų poreikiams. Tiesiog nuostabu.

2 .jpg

Ketvirtąją dieną išvažiavome namo. Nors atrodo, kad po tokio renginio turėjau liūdėti, nes laikas, skirtas įspūdžių kaupimui, patirčiai plėsti, baigėsi, bet visiškai taip nebuvo. Visos kelionės metu tiek į Strasbūrą, tiek važiuojant namo, kiekvieną dieną mes sustodavome nepaprasto grožio, kvapą gniaužiančiuose miestuose. Per 5 dienas spėjome aplankyti Strasbūro (Prancūzija), Veimaro, Drezdeno (Vokietija), Varšuvos (Lenkija) nuostabius senamiesčius ir kitas įžymias vietas.

Labai džiaugiuosi, jog galėjau dalyvauti šiame nuostabiame renginyje ir pamatyti tiek daug įspūdingų Europos miestų ir vietovių

Edita Kazlauskaitė, Putinų gimnazijos IIIa kl. mok.