Iššūkiai yra neišvengiama kiekvieno mūsų gyvenimo dalis

Iššūkiai yra neišvengiama kiekvieno mūsų gyvenimo dalis. Ir nėra didelio skirtumo, ar juos išsikėlei pats, ar iššūkius pateikė gyvenimas. Nebijoti priimti ir žinoti, kaip įveikti iššūkius, yra labai svarbu. Jau penkti metai, kai vadovauju neeilinėms gimnazijos klasėms, todėl iššūkiai labai dideli. Tai jaunųjų šaulių I ir II gimnazijos klasės, kurios jau penktus metus paeiliui suburiamos Alytaus Putinų gimnazijoje.

Ne tik man, bet ir patiems mokiniams tai dideli iššūkiai. O iššūkius priimti visada verta, jei norime tobulėti, mokytis, ugdyti įgūdžius bei plėsti savo galimybes.

Vadovauti šaulių klasei pasiūlymą gavau dar 2014 metais. Nebuvo jokia staigmena ar „šokas“, kadangi esu tarnavęs kariuomenėje ir tuo metu teko vadovauti būriui, kuriame buvo 35 kariai. Turiu Lietuvos kariuomenės viršilos laipsnį. Na, o apie šaulius teko pasidomėti daugiau. Buvo sudarytos galimybės dalyvauti jų pratybose bei seminaruose, kur galėjau prisiminti ir patobulinti savo žinias.

Atėjus į šaulių klasę, pradžioje visi būname šiek tiek nedrąsūs. Tenka stebėti kiekvieną mokinį, koks jis yra, koks bendravimo stilius, kaip prie jo „prieiti“. Tenka pažinti kiekvieną mokinį individualiai, norisi suburti darnų kolektyvą, taip pat glaudžiai bendradarbiauti su jaunųjų šaulių tėvais. Daugelis iš jų yra lankę šaulių būrelius savo mokyklose ir turėjo numatyti, kas jų laukia. Drąsiai galiu teigti, kad tai draugiškos klasės. Laikomės principo „vienas už visus ir visi už vieną“.

Neabejotinai yra garbė būti jaunųjų šaulių klasių auklėtoju. Juk visoje Lietuvoje buvome pradininkai formuojant tokios ugdymo krypties klases. Būti klasės auklėtoju skatina noras dirbti įdomų, kūrybišką, nemonotonišką darbą. Dirbti su jaunųjų šaulių klasėmis yra kaip “nearti dirvonai”, nes patarimų ar patirties reikia nuolat , todėl privalu mokytis, tobulėti ir žinių semtis iš savo esamos ar būsimos patirties.

Kai kas pasmalsauja klausdamas, ar jaunuoliui verta rinktis tokią klasę. Taip, aš tik už tai. Mano nuomone, pasirinkęs tokią klasę, gimnazistas tampa labiau motyvuotas. Laikui bėgant įgyja daugiau pasitikėjimo savimi, pareigingumo, disciplinos, tvarkos, t.y. savybių, kurios neabejotinai labai svarbios ir asmeniniame gyvenime.

Vien dėvint šaulių uniformą, jau mokinys atrodo išskirtinis, ji verčia nuolat būti pasitempusiam. Organizuojamos įvairios pratybos ,mokymai, žygiai bei stovyklos. Sudarytos išskirtinės galimybės apsilankyti karinių struktūrų organizacijose, susipažinti su jų kasdienybe. Dalyvaujame projektuose prisidedant prie Lietuvos istorijos išsaugojimo. Kasmet dalyvaujame respublikiniame projekte „Praeities stiprybė – dabarčiai“. Tai aktyvus jauno žmogaus kelias. Ir svarbiausia, kad ugdomas pilietiškumas, patriotizmas savo gimtajai šaliai – Lietuvai.

Alytaus Putinų gimnazijos jaunųjų šaulių klasių (I d, II d)

Vadovas Gintaras Kličius

Domanto Aleksyno nuotraukos