„Geto vaizdai – aukų, liudininkų žvilgsniu”

Gegužės 8d. Putinų gimnazijoje lankėsi Alexandra Impris iš Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus, ir pravedė seminarą ir edukacines dirbtuves Holokausto tema „Geto vaizdai – aukų, liudininkų žvilgsniu”, kuriose mokiniams buvo suteikta galimybė-reali perspektyva pajusti, ką reiškė būti žydui Lietuvoje tuo reikšmingu istoriniu laikotarpiu.

Šiais metais minint Vilniaus geto likvidavimo 80-metį dėmesio centre yra kasdienybė tų, kurie buvo priversti gyventi Lietuvos getuose. Dirbtuvių metu Putinų gimnazistai aktyviai įsijungė į grupinę komandinę veiklą bei diskusiją ir vaizdų pagalba tyrinėjo įvairius kasdienio gyvenimo aspektus gete. Zvi H. Kadushin, Esther Lurie ir kitų neatpažintų menininkų nuotraukos ir paveikslai atskleidė, kur žydai gyveno, ką veikė ir kaip bandė išgyventi naujų iššūkių pilną kiekvieną dieną.

Savanorė iš Austrijos Aleksandra Impris pasirinko vaizdų kolekciją kaip atskaitos tašką, nuo kurio driekiasi jungtys per visus tris getus Lietuvoje. Žvelgdami pro šių menininkų objektyvą, trečiokai gimnazistai geriau suprato tam tikrus mažiau aptartus Holokausto aspektus.

Jolita Adomaitienė
Anglų kalbos ir filosofijos mokytoja