Antrasis eTwinning I a kl. projektas „Change Begins With Me“ („Pokyčiai prasideda nuo manęs“)

Pastarosiomis dienomis sparčiai augantis pasaulio gyventojų skaičius smarkiai niokoja gamtą. Dabartiniai gyventojų vartojimo poreikiai rodo rimtus skirtumus pasaulyje. Nemaža visuomenės dalis, ypač išsivysčiusios šalys, tapo vartotojiška visuomene. Ši socialinė transformacija ne tik teršia pasaulį, bet ir verčia žmones konkuruoti vartojimo atžvilgiu. Šis vartojimo šėlsmas apsunkina ne tik šiandienos, bet ir ateities kartų išgyvenimą šiame pasaulyje. Dėl ribotų pasaulio išteklių tiek didėjantis pasaulio gyventojų skaičius, tiek vis didėjantys poreikiai sukelia sparčią vandens, oro ir dirvožemio taršą.

Remdamiesi šiais faktais Alytaus Putinų gimnazijos mokytojos Jolita Noruvienė ir Vilma Cikanavičienė, kartu su mokiniais, vykdė tarptautinį eTwinning projektą „Change Begins With Me“ („Pokyčiai prasideda nuo manęs“). Projekto veiklos vyko kartu su šalimis partnerėmis: Turkija, Ispanija, Portugalija ir Slovakija.

Projekto metu mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose, nuo miesto, mokyklos ir savęs prisistatymo, žemėlapių, logotipų, testų kūrimo iki video filmukų apie rūšiavimo naudą, vartojimo sumažinimą, perdirbimą ir daiktų naujam gyvenimui „prikėlimą“. Kartu bendrai iš projekto pavadinimo raidžių „Change Begins With Me“ pasirinkdami vieną raidę, sukūrė eilėraštį apie vartojimo mažinimą, perdirbimą ir pakartotinį naudojimą.

Su šalimis partnerėmis mokiniai dirbdami komandose sukūrė interaktyvią šio projekto knygą. Visi kartu bandėme ieškoti geriausių būdų kaip atsisakyti vartotojiškumo ir susitelkti į planetos išsaugojimą.

CANVA

Ekonomikos ir verslumo mokytoja Jolita Noruvienė