Alytaus fotomenininko Fausto Augustino paroda „Vieciniai“

Alytaus Putinų gimnazijoje 2020-01-24 d. buvo atidaryta Fausto Augustino paroda „Vieciniai“. Tai ne pirma jo paroda šioje gimnazijoje. 2017m. buvo pristatyta paroda „Gimtadienis“, o vėliau ir daugelis kitų. Parodos „Vieciniai“ nuotraukos yra neredaguotos. Visus asmenis esančius fotografijose galerijos autorius pažįsta asmeniškai: „Tai žmonės, kuriuos visi puikiai pažįsta, bet jie lieka už kadro, kurių girdim tik švelnią melodiją fone ar kelias frazes“- taip apie savo nuotraukų veidus kalbėjo fotomenininkas.

Ši paroda nebuvo planuota. F. Augustinas fotografuoja miesto renginius bei miesto gyventojus kartkartėmis ir gamtą pafotografuoja. F. Augustinas priklauso spaudos fotografams. Šis fotografas per metus surengia apie 3 parodas. Anksčiau fotografuodavo juostiniu fotoaparatu, o dabar skaitmeniniu. Didžiausia fotografo svajonė būtų išleisti foto albumą ar knygą. Fotografas atskleidė „paslaptį“, ko reikia norint tapti fotografu: visų pirma, turėti kantrybės perskaityti fotoaparato instrukciją, kad vėliau nepasitaikytų klaidų, reikia domėjimosi ir atkaklumo, kantrumo. F. Augustino fotoaparate daugiau nei 1000 nuotrauką, jas atskiria pagal albumus, datas. Jo mėgstamiausia veikla vis dėl to yra pats fotografavimo procesas, o po to geriausių kadrų atranka. Kadrus atsirenka pagal emocijas ir atrinkinėja bent 3 kartus, kad įsitikintų, jog nuotraukos tikrai geros, kaip jis pats sakė, „pirmą kartą atrenkant nuotraukas dažniausiai išsirenku klaidingai, todėl peržiūriu dar kelis kartus ir atsirenku tikrai geriausias“. F. Augustinas įkvėpimo neieško, dažniausiai fotografuoja spontaniškai, jo žodžiais tariant, „kadrai patys pas mane ateina“. Parodos „Vieciniai“ autorius sutinka su nuomone, jog fotografuodamas praranda daug savo asmeninio gyvenimo momentų, bet dėl to labai nesigaili.