Integruotas istorijos-informacinių technologijų projektas ,,Žydų gyvenimo ir veiklos vietos tarpukario Alytuje“Integruotas istorijos-informacinių technologijų projektas

2019-2020 m. m. Putinų gimnazijos dvyliktokų komanda vykdė projektą ,,Žydų gyvenimo ir veiklos vietos tarpukario Alytuje“.

Projekto tikslas – pagaminti interaktyvų žemėlapį, kuriame atsispindėtų žydų gyvenimo ir veiklos vietos tarpukario Alytuje.

Mes norėjome gimnazistus paskatinti labiau domėtis žydų tautos gyvenimu ir veikla, parodyti mokyklos bendruomenei svarų žydų tautinės mažumos indėlį į mūsų gimtojo miesto ekonomiką ir kultūrą, juolab, kad Lietuvos Respublikos Seimas 2020 metus paskelbė Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais.

Idėja projektui gimė studijų Jad Vašem metu. Mokiniai lankėsi kraštotyros muziejuje, rinko medžiagą apie Alytaus žydų gyvenimą ir veiklą tarpukariu, lankė vietas, susijusias su Alytaus žydų istorija. Kita grupė mokinių gamino interaktyvų žemėlapį.

Renginiai / Projekto pristatymas

Vadovai: IT mokytojas metodininkas Vygandas Banišauskas ir istorijos mokytoja metodininkė Onutė Marčiulaitienė.

Rengėjai: Justinas Šimas, Simas Pavilionis, Justinas Tenenė, Arvydas Mazauskas, Ugnė Tenenytė.

Ypatinga padėka: Už konsultaciją dėkojame Alytaus kraštotyros muziejaus muziejininkui Vilmantui Dunderiui.