Atminimo akcija #WeRemember/ #MesPrisimename

#WeRemember/ #MesPrisimename

Sausio 26 d. Audiovizualiųjų menų centre paminėjome Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena minima sausio 27-ąją, nes 1945 metų sausio 27 d. buvo išlaisvinta Aušvico koncentracijos stovykla, dar vadinta mirties stovykla.

Alytaus ugdymo įstaigų Tolerancijos ugdymo centrai, veikiantys Putinų,  Adolfo Ramanausko-Vanago, Jotvingių gimnazijose, Piliakalnio progimnazijoje, „Sakalėlio“ pradinėje mokykloje ir „Drevinuko“ mokykloje-darželyje parengė tradicinę meninę programą.

Šį kartą parodyta inscenizacija „Batistinis Kasriliškėse“ (autorius Izraelis). „Norime jums pristatyti bent mažulytę dalelę iš ikikarinio žydų gyvenimo Lietuvoje“, – sakė parengti programą padėjęs režisierius Arvydas Kinderis.

Džiaugiamės Putinų gimnazistais, Tomu Abečiūnu (IV b), Laura Krajeckaite (III b), Ugne Chush (I e), atlikusiais svarbius vaidmenis šiame projekte.

Putinų gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė Vilija Baguckienė