Administracinė navigacija
Putinų gimnazija

Ne IT specialistams skirti dirbtinio intelekto kursai Universitete įgauna pagreitį

Kauno technologijos universitete (KTU) nuo praėjusio rudens atverti dirbtinio intelekto (DI) kursai „Elements of AI“, į kuriuos registruotis kviečiami Universiteto darbuotojai ir studentai, vis labiau įsibėgėja. Nuotoliniai kursai suteikia galimybę pagilinti savo žinias dirbtinio intelekto srityje, o sėkmingai juos pabaigusieji gauna Helsinkio universiteto, KTU ir pažangios IT įmonės „Reaktor“ pasirašytą pažymėjimą.

DI vystymasis visame pasaulyje įgauna pagreitį. Jis sparčiai diegiamas įvairiose įmonėse, tad suvokimas, kaip jis veikia ir kokią naudą neša, tampa privalumu darbo rinkoje. Kursų dalyviai vieningai tvirtina, kad šis kursas ne tik įdomus ir naudingas, bet ir leidžia neatsilikti nuo šio laikmečio, kuriame reikalingos bent jau bazinės DI žinios.

DI – ne vien robotai

Pasak organizatorių, šie kursai tinka visiems, nes nereikalauja specifinių žinių, o užsiėmimai vyksta lietuvių kalba, tad galima lengviau suprasti užsiėmimų metu naudojamą terminologiją.

„Man pasirodė įdomi kursų tematika ir pateiktos užduotys, taip pat sužavėjo lankstus mokymosi grafikas. Smagu buvo pasukti galvą sprendžiant loginius ir matematinius uždavinius, turėjau galimybę pamąstyti tokiais klausimais, kurių paprastai kasdienybėje sau nekeliu. Sužinojau apie marketinge naudojamą „artimiausio kaimyno“ metodą, supratau, kaip prekyboje atsiranda „asmeniniai pasiūlymai“ bei suvokiau, kad DI – ne robotas humanoidas, norintis pakenkti žmogui“, – visapusiškai savo žinias praplėtusi teigė Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) lektorė Dalia Stukaitė.

Agne_Gadeikiene-300x300.jpg
Agnė Gadeikienė KTU

Nors apie DI šiandien nemažai sužinoti galima ir internete, kursų dalyviai džiaugiasi galimybe gauti susistemintą informaciją vienoje vietoje.

EVF docentė ir dėstytoja Agnė Gadeikienė tikina pagilinusi supratimą apie DI, su kuriuo vis dažniau tenka susidurti kasdieniame gyvenime: „Tai labai įdomus kursas, leidęs suprasti, kas yra DI, kur ir kokiu tikslu jis taikomas bei su kokiais iššūkiais susiduriama. Patiko įtraukiančios praktinės užduotys, kur ne tik pačiam reikėjo kažką padaryti, bet ir kolegų darbus įvertinti. Kursą rekomenduočiau visiems, kurie nėra DI specialistai, bet domisi jo taikymo ypatumais, rizikomis ir galimais rezultatais. DI plėtra technologijų vystymosi kontekste yra neišvengiama“.

Plačiai naudojamas dirbtinis Intelektas

Net nesusimąstydami, kone kasdien susiduriame su DI. Naršant internete, naudojami tam tikri algoritmai, kurie mums parenka atitinkamą turinį, filtruoja skelbimus ir aibę kitos naudingos informacijos.

„DI ne tik keičia prekių ženklų komunikaciją, bet ir padeda marketingo specialistams optimaliau ir greičiau pasiekti savo tikslus. DI šiandien yra panaudojamas tiek turinio kūrime, tiek personalizavime, tiek testavime. Juk kažkaip „Netflix“ ar „Spotify“ turi jums pasiūlyti, ką žiūrėti ar klausyti toliau? O mėgstama elektroninė parduotuvė turi parodyti prekę, kurią kaip tik galvojote įsigyti. Savo socialiniuose tinkluose, dėl izoliuojančio informacijos filtro taip pat matote turinį, kuris atitinka jūsų pačių norus“, – apie susidūrimus su DI pasakojo kursus išklausiusi EVF Rinkodaros skyriaus koordinatorė Karolina Skersytė.

„Element of AI“ kursą išklausiusiems dalyviams mokymosi metu pateiktos užduotys pasirodė nesudėtingos, bet priverčiančios labiau pasukti galvą, o daugiau kaip vieno dėstytojo vertinti atviri klausimai leido lengviau perprasti DI subtilybes.

„Kursuose pateikta informacija paprastai ir aiškiai apibūdina skirtingas DI puses. Jei kalbama apie žmones, išradimus ar susijusius įdomius faktus, nukreipiama į antrinius puslapius, kurie pateikia platesnį išaiškinimą. Susipažinau su DI ir supratau, kuo robotai skiriasi nuo neuroninių tinklų, tuo pačiu metu atlikdama loginį mąstymą lavinančias užduotis. Manau, kad šis kursas itin naudingas tiems, kurie pradeda domėtis DI, bet stokoja informacijos“, – teigė KTU „Industrinių technologijų vadybą“ studijuojanti Kotryna Pačėsaitė.

Rimante-Hopiniene.jpg
Rimantė Hopenienė KTU

KTU EVF docentė ir dėstytoja R. Hopenienė šiuos kursus pasirinko dėl to, kad jos dėstomi dalykai apie rinkodarą ir kūrybišką reklamą yra nuolatos papildomi DI elementais, tad siekiant inovatyvių sprendimų šiose srityse reikia gerai išmanyti DI veikimo principą.

„DI plėtra yra itin reikšminga, nes keičia vartotojų elgseną, suteikia įmonėms galimybes automatizuoti tam tikrus procesus, palengvina aptarnavimą ir padeda užtikrinti kokybę. Svarbu tai, kad didieji duomenys, apdoroti su DI, atitinkamose veiklose gali padėti priimti racionalesnius strateginius sprendimus ir užtikrinti prieinamumą vartotojui“, – sakė R. Hopenienė, kuri kursų paskatinta praturtino savo vedamas paskaitas DI pavyzdžiais ir jau spėjo studentams suformuluoti naujas baigiamųjų darbų temas.

KTU iniciatyva Helsinkio universiteto ir suomių įmonės „Reaktor“ sukurtas nemokamas virtualus mokymų kursas prieinamas visai Universiteto bendruomenei. Išsamesnė informacija ir registracija į kursus svetainėje:
Spausti čia