Pasibaigus eTwinning projektui „Water, the DNA of life“

Vandenynai yra pagrindinis visos Žemės planetos ekosistemos komponentas. Jis yra gyvybiškai svarbus viskam kas aplink. Augalams, gyvūnams ir žinoma mums, žmonėms. Kol turime vandens – gyvybės ratas sukasi.

Deja, dėl nesustabdomos žmogaus veiklos kas valandą žūva po 30 000 ryklių. Kasmet į vandenynus nugrimzta apie 640 000 tonų žvejybos įrankių, kurie sužaloja ar nužudo šimtus tūkstančių banginių, ruonių ir vėžlių. Pranašaujama, kad 2050 metais plastiko jūrose bus daugiau nei žuvų. Jau dabar, 70% mūsų šiukšlių patenka į vandenyno ekosistemą. Ir tai tik keli faktai.

I a klasės mokiniai nuo vasario mėnesio dalyvavo eTwinning projekte „Water, the DNA of life“ , kartu su 3 šalių (Portugalija, Turkija ir Rumunija) mokiniais ir mokytojais. Dalyvaudami šiame projekte siekiama mokinių sąmoningumo, jog suprastų vandens svarbą, būtent jo išsaugojimą ir racionalų naudojimą, vandens taršą ir jo poveikį faunai ir florai.

Šiame projekte mokiniai kurs įvairias veiklas apie vandenį ir jo svarbą mūsų gyvenime: pirmiausia kurs projekto logotipus susijusius su tema, fotografuos gamtą ir kurs foto koliažus ieškodami vandens sąsajų su mokslu ir menu, kurs infografikus parodydami kaip svarbu išsaugoti švarų vandenį, kaip svarbu tausoti vandenynų resursus, kiek žūsta dėl neatsakingos žmonijos veiklos vandens gyvūnų. Dalyvaus „Atliekų kultūros“ egzamine, UAB „Dzūkijos vandenys“ konkurse, kurs bendrus projektus ir visas veiklas apibendrins elektroninių knygų kūrimas su studentų iš įvairių šalių atliktais darbais.
Šiuo projektu siekiama: ugdyti mokinių ir mokytojų raštingumą, skatinti naudotis technologijas ir mokymosi patirtį atskleisti per praktines, kūrybines, patyrimines veiklas. Dalintis savo patirtimi su kitų šalių mokiniais ir mokytojais, supažindinti juos su Lietuvos ir mūsų miesto Alytaus, Dzūkijos regiono gamta.

2 c.png

Bendradarbiaudami, projektuodami metodologiją ir praktinę veiklą, šio projekto dalyviai:

• Ugdys pagrindines XXI amžiaus kompetencijas ir stiprins turimus įgūdžius;

• Tobulinti aktyvius metodus ir bendradarbiaujantį mokymą ir mokymąsi;

• Tobulinti ir stiprinti užsienio kalbos įgūdžius;

• Didinti mokinių savarankiškumą ir atsakomybę;

• Pagerinti kultūrinės ir etninės įvairovės suvokimą;

• Skatinti akademinę sėkmę.

Džiaugiamės mokinių aktyvia veikla, ir gautais sertifikatais, dalinamės projekto sukurtu produktu.

Interaktyvi knyga