Administracinė navigacija
Putinų gimnazija

Parodą pristačiusi menininkė su gimnazistais pasidalijo ir tapybos paslaptimis

Orams ir vaizdui už lango nedžiuginant, Alytaus Putinų gimnazijoje atidaryta ryški ir spalvinga alytiškės menininkės Rimutės Karčiauskienės-Rimėjos autorinė tapybos darbų paroda, kurią inicijavo gimnazijos bibliotekininkė Eglė Juodžiukynienė.

„Nemėgstu juodos spalvos“, – parodos atidarymo metu prisipažino autorė, kurios paveiksluose net ir žiema ar dangus – pilni ryškiausių spalvų.

   Gimnazijos II aukšto sienas papuošė daugiau kaip 20 paveikslų, kuriuose yra nugulę pačios autorės matyti ar menami vaizdai, nuotaikos, savijautos, būsenos tam tikrais momentais. Anot R. Karčiauskienės-Rimėjos, kiekvienas jos paveikslas turi savo istoriją. Tas istorijas, ir ne tik jas, išgirdo parodos atidaryme dalyvavę gimnazistai, pedagogai, administracijos darbuotojai.

   Tarp mėgstamiausių autorės tapybos temų – abstrakcijos, gamta, žmogus, moteris, šventieji. Išskirtinę vietą kūrybinėje tematikoje užima ir vanduo, ypač upės – Ūla, Merkys, Grūda.

    Dailininkė yra išbandžiusi ir savo darbuose naudoja įvairias technikas – tapo teptuku arba mentele; ant drobės, medžio, plokštės; lieja aliejais arba akrilu; tapydama naudoja silikonus, purškiamus dažus, kitas įvairias medžiagas.

   Autorinė R. Karčiauskienės-Rimėjos darbų paroda Alytaus Putinų gimnazijoje – jau 7-oji ir čia ji veiks iki pat kovo mėnesio pabaigos. Ankstesnes parodas dailininkė yra surengusi švietimo įstaigose, Alytaus ir Varėnos bibliotekose, Merkinės „Šalcinio“ galerijoje, kartu su kitais dailininkais – ir Seime.

    Putinų gimnazijos informacija

Eglės Juodžiukynienės nuotr.