Administracinė navigacija
Putinų gimnazija

„ Viskas galų gale bus gerai!“

Su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininke Ligita Sarapiene kolegiškai susitarėme, jog ne pro šalį būtų, dirbant nuotoliniu būdu, paskyrus gimnazistams – tikrų tikriausiems Putinų balsams – namų užduotėlę , susijusią su pandemija, ilgalaikiu karantinu ir šiaip visa šia velniava. Taigi Putinų jaunimas, dalis I ir III gimnazijos klasių mokinių gavo tokio turinio laiškelius:

„Sveiki, putiniškiai gimnazistai!”

Turbūt pritarsite, kad šiuo metu mūsuose susikaupė daug negatyvo (girdime, matome, skaitome … tiek mirė, o šitiek užsikrėtė koronavirusu; niekur nevažiuokite, visur tebūnie nuotolis …).
O ką jūs galėtumėte p a s i ū l y t i, kaip išgyventi, išbūti šį laiką? Juk tuoj ir Kalėdos, tuoj Naujieji.
Tad mudu su Jūsų lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ligita raginame išsikviesti pozityvių minčių laviną, kad nugalėtų šviesa.“ Pasiūlymus, vertus dėmesio, pateikiame Jums, malonusis „ Alytaus naujienų“ skaitytojau.

Eimantas Tumasonis.jpg

Eimantas Tumasonis (III a)

Dabar viena aktualiausių problemų – kaip išgyventi šį sunkų laikotarpį. Karantinas gali būti puikus būdas praleisti daugiau laiko su savo artimaisiais, susiorganizuoti filmų, žaidimų vakarą ar maisto gaminimo popietę. Na, o su draugais ryšį galime palaikyti skambučiais ar žinutėmis. XXI amžiuje gausu būdų, padedančių vieniems su kitais susisiekti. Taigi į susiklosčiusią situaciją žvelkime kaip į išbandymą, galintį mus daug ko išmokyti.

Kamilė Neverbickaitė (III c)

Ką daryti, kad karantinas nebūtų toks niūrus?
• Užsiimkite mėgstama veikla.
• Skirkite dėmesio sau, savo dvasinėms vertybėms.
• Leiskite laiką su šeima, planuokite šeimos pasikalbėjimus.
• Stenkitės ramiai reaguoti į susiklosčiusią situaciją, bet tuo pačiu blaiviai mąstykite.
• Užsiimkite savęs tobulinimu.
• Sugrįžkite ir užbaikite seniai pradėtus darbus, kuriems seniau nebuvo laiko.
• Bent telefonu palaikykite ryšį su artimaisiais ir draugais.
• Nepamirškite bent mažąją dalį laiko praleisti lauke ir pakvėpuoti grynu oru.
• Rūpinkitės sveikata, sportuokite.

Nojus Bakūnas.jpg

Nojus Bakūnas (III c)

Ką daryti, kad karantinas nebūtų nuobodus?
Karantinas, mano nuomone, yra laikas atrasti save, atrasti naujų pomėgių ar sugalvoti ateities planų. Niekur neinant iš namų reikia laiką praleisti prasmingai; papildžius savo žinias, atsiveria daugiau durų.

Nedas Poškus.jpg

Nedas Poškus ( III c)

Galima tiesiog nebežiūrėti televizijos ar kitų naujienų portalų, nes ten daugiausia negatyvo būna, geriau tą laiką skirti šeimai ar artimiesiems.

Liucija Juozulynaitė (III d)

Kad žmonės nenuobodžiautų karantino metu, gali susigalvoti įvairių užsiėmimų namie. Gali pažaisti stalo žaidimus, pažiūrėti įvairius filmus ar serialus. Pasiieškoti mėgstamo žanro knygą ir ją skaityti.

Gediminas Vabuolys ( III d)

Šis sunkus laikotarpis yra lyg išbandymas, kokie žmonės mes esam. Kadangi dėl pandemijos daug laiko praleidžiame namie, reikia tuo pasinaudoti ir daugiau laiko praleisti su šeima, pasistengti išmokti kažką nauja , imti ir paskaityti knygą. Nereikia pasinerti į neviltį, nereikia pasiduoti. Viskas galų gale bus gerai!

Dumbliauskas Irmantas.jpg

Irmantas Dumbliauskas (III d)

Karantino laikotarpiu, kai yra sunki situacija, siūlyčiau išlikti ramiems ir pozityviems. Juk artėjančių švenčių pagrindinė idėja tokia, kad mes turime dalintis šiluma, gerumu, teigiamais jausmais ir meile. Kalėdos nėra vien tik dovanos ir patiekalais nukloti stalai, Kalėdos yra dvasinė šventė, kurią reikia švęsti su pačiais artimiausiais žmonėmis. Todėl kviečiu niekur nelįsti iš namų, o džiaugtis tave supančia aplinka , šeimos nariais.

Ineta Marcinkevičiūtė.jpg

Ineta Marcinkevičiūtė (III d)

Labas rytas! Aš siūlau išgyventi šį laikotarpį saugant save, laikytis visų saugumo reikalavimų, kuriuos siūlo Vyriausybė, save sutelkti rimtiems dalykams, pavyzdžiui, mokslui bei darbui. Laisvą laiką leisti namuose su šeima prie knygos ar žiūrint gerą filmą. Per metines šventes būti tik su artimais žmonėmis, niekur nevažiuoti ir taip saugoti savo ir aplinkinių sveikatą.

Urbonavičius Rokas.jpg

Rokas Urbonavičius (III d)

Karantinas – tai toks laikas, kai galime daug ką pakeisti, būdami kartu sustiprinti šeimos ryšius. Juk dabar tiek daug laiko praleidžiame kartu su savo artimaisiais, todėl pažaiskime visi stalo žaidimų, pasijuokime kartu ir karantinas praeis taip greit, kad pasirodys tarsi akimirksnio žaisme – vos spėsime mirktelėti. Neabejoju, jog taip yra todėl, kad visas blogybes leidžia užmiršti šeima.

Grantas Džiautas (III d)

Kadangi visi turime laikytis karantino taisyklių ir nemažai laiko praleidžiame prie kompiuterio, turiu kelis pasiūlymus, kaip galima prašviesinti tokį „karantininį“ gyvenimą :

  1. Užsiimti mėgstama veikla.
  2. Kuo daugiau laiko leisti gamtoje, nuvažiuoti į mišką.
  3. Stengtis galvoti pozityviai ir pabėgti nuo tų negatyvių nuotaikų.
Emilija Krilavičiūtė.jpg

Emilija Krilavičiūtė (I e)

Koronavirusas stipriai paveikė mūsų gyvenimus. Ekonomika krito, atrodo, jog visas įprastas gyvenimas, viręs aplink mus, sustojo. Mūsų karta dar nebuvo to patyrusi, todėl tai mums labai neįprasta. Mes nežinome, kaip elgtis, kaip susitvarkyti. Naujienų negatyvumas tiesiog neleidžia išlikti optimistiškiems bei pozityviems. Aplinkui tvyro pesimizmas ir neviltis. Man yra skaudu žiūrėti, kaip viskas staiga nusidažė pilkomis spalvomis. Aš noriu, kad viskas grįžtų į savas vėžes ir tai galima padaryti tik sugrąžinus tikėjimą žurnalistais, valdžia, mokslininkais bei ateitimi.

Mano pasiūlymas žmonėms yra toks – nebendraukite su piktais žmonėmis, atsiribokite nuo per itin negatyvių naujienų, skaitykite knygas, žiūrėkite filmus, bendraukite kad ir telefonu – tai vis geriau negu nieko, švieskitės. Praleiskite laiką kartu su šeima, būkite gamtoje, užsiimkite aktyvia sportine veikla, galų gale išmokite užsienio kalbą. Tai yra laisva jūsų valia. Karantinas – puiki galimybė atrasti naujų hobi bei praplėsti akiratį. Ir prisiminkite, kad ir kokia tamsi naktis būtų, po jos visuomet išaušta rytas. Net ir tą baisiai tamsią naktį dangų nušviečia mėnulis ir žvaigždės! Linkiu visiems žmonėms sveikatos, santarvės bei pasinaudoti laisvu laiku karantino metu. Pamatysite, kaip viskas vėl sugrįš į savo vietas. Vėliau padėkosite sau už tai, ką nuveikėte šiuo visiems nelengvu, tačiau save padedančiu pažinti momentu.

Dovydas Malijonis (I a)

Manau, jog vienas iš sunkiausių dalykų yra nebendrauti su draugais ibendraamžiais.
Aš skatinu paskambinti kitiems draugams ir įsijungus kamerą pasišnekučiuoti bei
aptarti aktualias temas.

Gabija Syrjotavičiūtė ( I a)

Kaip išgyventi karantiną? Daugeliui kyla toks klausimas. Paprasčiausiai reikia būti namuose, užsiimti mėgstama veikla, galima piešti, dainuoti, klausytis muzikos, kalbėtis telefonu su draugais ar panašiai. Galima net pabandyti sukurti kokį nors eilėraštį, dainą ar kokį rankdarbį , kurį bus galima įteikti šeimos nariams, nes juk Kalėdos – reikia būti kūrybiškiems!

Silvija Sakalauskaitė.jpg

Silvija Sakalauskaitė (I a)

Aš manau, kad reikia nusiteikti teigiamai, neliūdėti, žiūrėti filmus, išeiti į lauką pasivaikščioti, skaityti knygas ir galvoti, kad laikui bėgant viskas bus gerai ir gyvensime taip, kaip anksčiau. O artėjančių švenčių laukti nuotaikingai.

Kiseliovas Martynas.jpg

Martynas Kiseliovas (I a)

Kad per karantiną liktumėme laimingi, štai mano pasiūlymai:

  1. Jei turite laiko, galite susirašyti ar susiskambinti su draugais ar artimaisiais.
  2. Žaisti žaidimus (kompiuterinius) su draugais (pvz., stalo žaidimai Online).
  3. Bendrauti su savo artimaisiais.
  4. Atlikti veiklas, kurias jūs mėgstate.

Lidija Rusinaitė ( I a)

Kad išgyventume karantiną, reikia mąstyti optimistiškai, nes gali įvykti daug blogesnių dalykų. Reikia gyventi šia akimirka ir nesigailėti dėl jokių priimtų sprendimų.

Vilius Jakas (I a)

Aš pasiūlyčiau būti namuose kiek įmanoma ilgiau: nusiteikti pozityviai – įjungti muziką ,susikurti sau koncertą, išgerti arbatėlės , lėlėmis pasipuošti eglutę, išsikepti sausainių …

Vakarė Makaveckaitė.jpg

Vakarė Makaveckaitė (I a)

Išgyventi karantiną galimą medituojant, išvarant stresą. Galima praktikuoti jogą, kuri padeda susikaupti, valdyti emocijas, smagiai leisti laiką.

Aistė Jakubauskaitė ( I e)

Pasiūlymai, kaip išgyventi, išbūti šį laiką:

  1. Šiemet žmonės anksčiau puošia kalėdines eglutes, nes nori namuose susikurti
    šventinę nuotaiką, tad siūlau kiek anksčiau pagalvoti ir apie šventinį stalą.
  2. Kasdien susidarykite gana tikslų dienos darbų planą.
  3. Ir nors karantino metu vis griežčiau žvelgiama į pasivaikščiojimus gryname ore,
    fizinis aktyvumas, kai 24/7 sėdima namuose, yra būtinas.
  4. Kai ryte nebereikia skubėti atlikti rutinos ir lėkti pro duris, atsiranda pagunda ilgiau
    pagulėti jaukiuose pataluose. Ilgainiui tai gali pakenkti dienos produktyvumui,
    motyvacijai ir galiausiai sutrikdyti miego ritmą. Ir nors miegosite daugiau, vis labiau
    jausitės apsnūdę, pavargę, bus vis sudėtingiau prisiversti imtis veiklų. Todėl labai
    svarbu išlaikyti ritmą, kad ir truputį „per prievartą“.
  5. Užstatykite žadintuvą socialiniams tinklams Ir nors tai yra vienas iš nedaugelio
    būdų (kas šiais laikais ilgai kalba telefonu?) palaikyti ryšį su išoriniu pasauliu, ypač
    karantino metu, dabar kaip niekad patartina reguliuoti laiką, praleidžiamą soc.
    tinkluose. Vienas iš patarimų – užsistatykite žadintuvą (tarkime, po 30 minučių),
    kuris pažadins jus iš nevalingo naršymo.
  6. Galiausiai labai svarbu išlaikyti sveiką protą ir svarbiausia – kritišką mąstymą!
    Atsirinkite patikimus naujienų šaltinius, o kai jausite, kad negatyvios informacijos
    taurė pildosi per greitai, tiesiog atsijunkite nuo išorinio pasaulio ir geriau susipažinkite su savo vidiniu!

Medžiagą parengė Vytautas Bigaila, Putinų gimnazijos neformaliojo ugdymo mokytojas

P. S. Nuoširdžiai dėkoju lituanistei Ligitai Sarapienei už bendradarbiavimą. ( V. B.)