Vasario 24d. mūsų gimnazijoje lankėsi VU chemijos ir geomokslų prodekanas

Svečio eksperimentas

Vasario 24d. mūsų gimnazijoje lankėsi VU chemijos ir geomokslų prodekanas dr. Ramūnas Skaudžius, kuris II ir IV klasių mokinių grupei pasakojo apie išmaniųjų įrenginių panaudojimą gamtamoksliniuose tyrimuose. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su įvairiomis programėlėmis duomenims surinkti ir analizuoti, skaičiavimams atlikti. Taip pat gimnazistai pamatė prodekano atliekamą eksperimentą, kai servetėlė įgyja jai nebūdingų hidrofobinių savybių ir nebegali sugerti vandens. Tyrimo rezultatas –šokinėjantys vandens lašeliai ant servetėlės paviršiaus.

Paskaitos pabaigoje prodekanas supažindino su chemijos ir geomokslų srities mokslinių tyrinėtojų profesija ir įvardijo jų darbo privalumus. Svečio paskaita buvo naudinga ir informatyvi, mokiniai sužinojo, kaip galima panaudoti mobilųjį telefoną ir jame esančius jutiklius moksliniams tyrimams atlikti.

Aistė Kundrotaitė, IV d kl. mok.