Vaižganto keliais takeliais

Rugsėjo 20 d. Alytaus Putinų gimnazijos II-IV klasių jungtinė mokinių grupė su vadovu Vytautu Bigaila, lydinčiąja mokytoja Laima Bautroniene ir bibliotekos vedėja Maryte Žuromskiene, kuri pasirūpino kultūros pasų moksleiviams dalyvauti įvairiuose renginiuose, edukacinėse programose gavimu, vyko į Kauną, kur aplankė istorinę Lietuvos Respublikos prezidentūrą.

Apžvalginės ekskursijos metu laikinojoje prezidentūroje mokiniams buvo pasakojama prezidentų Antano Smetonos(1874- 1944), Aleksandro Stulginskio (1885 – 1969), Kazio Griniaus(1866 – 1950) gyvenimo ir veiklos istorijos. Aplankytas prezidento A. Smetonos kuklus darbo kabinetas, kambariai, kur gyveno prezidentai su šeimomis.

Pasibaigus ekskursijai prezidentūros jaukioje salėje poetas Alfas Pakėnas, Vaižganto gyvenimo ir veiklos tyrinėtojas, Vaižganto premijos laureatas, nuoširdžiai ir vaizdingai kalbėjo apie ilgametę prezidento Antano Smetonos ir garsaus rašytojo, žinomo dvasininko, aktyvaus visuomenininko Juozo Tumo- Vaižganto draugystę.

Po to pasukome Kauno senamiesčio grindiniu aplankydami prie Katedros Lietuvos dainiaus Maironio kapą, o tada sustojome prie Vytauto Didžiojo bažnyčios, esančios šalia Aleksoto tilto per Nemuną. Po šv. Mišių dalyvavome prasmingoje ceremonijoje – šventoriuje atidengtas paminklas rašytojo J. Tumo – Vaižganto 150- ųjų gimimo metinių proga.

Paminklą sukūrė skulptorius Gediminas Piekuras. Atidengiant paminklą kauniškių aktorių Petro Venslovo ir Olitos Dautartaitės atlikta literatūrinio spektaklio „Vaižgantas kaip Viešpaties diena“ ištrauka.

Padėję prie paminklo gėlių, iš arčiau apžiūrėjome Vaižgantą su mylimu šuniuku Kauku. Kelionė tikrai labai įdomi ir naudinga.

Meda Zapereckaitė ir Kotryna Ališauskaitė, Putinų gimnazijos II a klasės mokinės