Tarptautinis moksleivių konkursas „Žydų kapinės(angl. “Local Jewish cemeteries”) | Alytaus Putinų gimnazija

Nuotolinis mokymas Gimnazijos veikla karantino metu

Tarptautinis moksleivių konkursas „Žydų kapinės(angl. “Local Jewish cemeteries”) Paskelbta / Atnaujinta:

Logo.png
Tarptautinis moksleivių konkursas „Žydų kapinės(angl. “Local Jewish cemeteries”)

Birželio 3 d. nuotoliniu būdu vyko Tarptautinis moksleivių konkurso „Žydų kapinės(angl. “Local Jewish cemeteries”) baigiamasis etapas.

Konkursą organizavo Europos žydų kapinių iniciatyva (angl. European Jewish cemetery Initiative (ESJF) ir Centropa. Konkurse dalyvavo moksleiviai iš septynių šalių: Kroatijos, Vengrijos, Sakartvelo, Ukrainos, Lietuvos, Lenkijos ir Slovakijos. Konkurso užduotis – sukurti kūrybinį projektą vienoje iš trijų kategorijų:

  • filmas (5-8 min. trukmės);
  • vietinių žydų kapinių profilis Google Sites tinklapyje;
  • el. brošiūra.

Istorijos yra universalios, o istorijų pasakojimas jungia žmones. Kūrybinis projektas turėjo būti susijęs su vietinėmis žydų kapinėmis. Svarbi darbo atlikimo sąlyga - mokytojai galėjo tik konsultuoti, o idėjas, scenarijų ir įgyvendinimą kurė mokiniai.

Mūsų gimnazistai Andrij ir Denis Boiko dalyvavo šiame konkurse ir pateikė savo darba filmą.

Konkursui broliai pateikė savo darbą – filmą „Alytaus senosios žydų kapinės“, sukurtą naujomis kompiuterinėmis technologijomis. Filmą galima žiūrėti trimis kalbomis: įgarsintas anglų kalba, titruotas lietuvių ir rusų kalbomis.

Septynių valstybių moksleiviai pateikė kelias dešimtis įvairaus formato konkursinių darbų. Renginio metu buvo pristatyti ir įvertinti įvairaus lygio apdovanojimais geriausi darbai.

Mūsų gimnazistų darbas buvo įvertintas Garbės raštu, sertifikatus gavo gimnazistus konsultavusios mokytojos metodininkės Jolita Adomaitienė ir Vilija Baguckienė.