Svečiuose – „metų knygos rinkimuose“ dalyvaujančios knygos autorė

Pamokoje – susitikime Putinų gimnazijoje dalyvavo Virginija Kulvinskaitė-Cibarauskė, literatūrologė, literatūros kritikė ir poetė, humanitarinių mokslų daktarė. Savo kūrybą ji įvardija kaip fikciją – eilėraščius, prozos fragmentus, apsakymus, pramanytus dienoraščius – pradėjo ankstyvoje paauglystėje, gal net vaikystėje. Pasak jos, rašymas buvo ir yra labai asmeniška, prasminga, nesuteršta veikla, nes rašanti tik tuomet, kai iš tiesų norinti, ir būtent taip, kaip norinti. Susitikimo metu poetė mokiniams sakė, kad ji literatūros kritikė ir rašytoja, atrodo du žmonės gyvena kartu, todėl rinkinio toks pavadinimas.

Rašytojos pristatytoje knygoje „Kai aš buvau malalietka“ sukurtas toks personažas, kurį galima sutikti gyvenime (tai sako ir pati autorė). Jos romaną ne vienas skaitytojas į rankas ima tikėdamasis atrasti šiandien nostalgiją keliančius 10 dešimtmečio Vilniaus ženklus, tačiau atranda gerokai daugiau – jos sukurta pasakotoja prabyla apie universalias patirtis: brandą, asmenybę, jos santykį su aplinka atmintį.

Pamokoje susitikime mokiniai skaitė romano ištraukas, autorė sakė, kad klausyti kito skaitomą tekstą yra lyg įgyti naują patirtį, lyg girdi kitą, naują, romano pasakotojos balsą.

Geriausias pamokos susitikimo įvertinimas – rašytojos nuomonė: „Galėčiau dar daug kalbėti su pamokos dalyviais, jie nėra literatai, jų nuomonė savita, įdomi.“

Lietuvių kalbos mokytoja Irena Sakalauskienė