Svečiuose „Kūrybingumo Mokykla“

Įpusėjus gruodžiui į Alytaus Putinų gimnaziją atvyko „Kūrybingumo mokykla“. Lektoriai Tomas Ramanauskas ir Kristupas Sabolius mokiniams papasakojo apie projektą, pristatė du tyrimus apie kūrybiškumą ir aptarė jų rezultatus.

Paskaitos metu buvo iškeltas klausimas: „Kodėl kūrybiškumas pamirštamas mokykloje?“ Svečiai atskleidė, kad būtent nuo šio klausimo ir prasidėjo jų projektas. „Kūrybingumo mokykla“ — internetinis portalas, kurio pagrindinis tikslas yra skatinti žmonės kurti ir parodyti, kad mokyklos disciplinoje yra labai daug kūrybingumo. Kaip teigė patys lektoriai, iš esmės „Kūrybingumo mokykla“ yra kasdienės pamokos, pateiktos kūrybingai, skatinančios susidomėjimą mokomuoju dalyku, o ne „sausos formulės“. T. Ramanausko ir K. Sabolio nuomone, kūrybingumas – tai išsisukimas iš naujų, dar nepatirtų situacijų.

Todėl mokinius jie paskatino mąstyti ir pateikė keletą užduočių, skatinančių kūrybingumą. Pratimai buvo pateikti pagal mokomuosius dalykus. Geografijos pamokai mokiniai turėjo sukurti himną šiukšlių saloms. Moksleiviai susiskirstė į grupeles ir sukūrė net 4 skirtingus himnus! Lektoriai atskleidė, kad kitoms mokykloms ši užduotis buvo neįveikiama, todėl jie liko maloniai nustebinti mūsų mokyklos mokinių kūrybingumu.

Informacinių technologijų pamokai svečiai liepė sukurti programėlę, padedančią įsimylėti. Vėlgi užduotį įveikė ir savo sukurtą programėlę pristatė net keletas paskaitos klausytojų. Būsimiems studentams lektoriai papasakojo apie galimybę dalyvauti konkurse ir stojant studijuoti į VU laimėti keturių tūkstančių eurų stipendiją. Mokiniams tereikia nuotoliniu būdu atlikti 10 užduočių. Patekę į dešimtuką geriausiųjų Lietuvoje, moksleiviai bus apdovanoti prizais, o abiturientai — galimybe gauti minėtą stipendiją. Paskaitos pabaigoje T. Ramanauskas ir K. Sabolius pabrėžė, kad kūrybingumas — tai didžiulė vertybė, ir mokiniams palinkėjo visuomet išlikti kūrybingais.

Miglė Čiurlionytė, IVc klasės mokinė