Projekto Erasmus+ KA229 P.O.L.I.S dalyvių susitikimas Stambule

Alytaus Putinų gimnazijos bendruomenė dalyvauja Erasmus+ KA229 projekte P.O.L.I.S ( „Promoting Citizenship EducatiOn at School to BuiLd Inclusive Societies”). Projekto tikslas – pilietiškumo ugdymo skatinimas mokykloje, siekiant kurti įtraukias visuomenes. Projekte dalyvauja šešios šalys: Norvegija, Lietuva, Malta, Graikija, Italija, Turkija.

Spalio 2-7 dienomis vyko projekto Erasmus+ dalyvių susitikimas Stambule, Turkijoje. Antrojo mobilumo tema „Promotion of peace, tolerance and respect“ („Taikos, tolerancijos ir pagarbos skatinimas“). Vizite dalyvavo anglų kalbos mokytoja Danutė Krušnienė, dailės ir technologijų mokytoja Virginija Vasiliūnienė, IVb klasės gimnazistai Matas Miliauskas ir Justinas Jurčiukonis bei IIIb klasės gimnazistai Ervinas Norus ir Edvinas Šimčikas.

Stambule dalyviai praleido 5 dienas. Pirmąją projekto dieną aplankyta Kartal Yıldız Ahmet Arayıcı Anadolu Lisesi mokykla. Visus pasveikino šios mokyklos direktorius Halil Ibrahim KAPAN bei Turkijos mokyklos projekto koordinatorius Ürfet KOCA. Putinų gimnazijos komandą nustebino mokyklos Stambule dydis, tačiau vietiniai moksleiviai patikino, jog tai viena iš mažesnių miesto mokyklų, o 45 mokiniai vienoje klasėje yra normalu. Išklausę turkų paruoštą prisistatymą bei kelias moksleivių atliekamas dainas komanda gavo užduotį, kuri padėjo šiek tiek susipažinti su kitų šalių atstovais. Lengvai apšilę šalių komandos pristatė parengtus namų darbus pagal pasirinktas potemes. Lietuvos komandos potemė „Kaip mes gerbiame bioįvairovę?” Baigę pristatymus komandos atliko kūrybinę užduotį – kūrė plakatus tema „JUSTICE“ (teisingumas). Vėliau dalyviai mokėsi šokio žingsnelių. Pertraukos metu visi vaišinosi tradiciniais turkiškais patiekalais, paruoštais Turkijos mokinių tėvelių.

Antrąją dieną visi projekto dalyviai vyko į pažintinę kelionę po Stambulo centrą, kur aplankė įžymias miesto vietas: Taksim, Istiklal gatvę, Galata bei vieną didžiausių prieskonių turgų – „Spice bazaar” (prieskonių turgų), kitaip dar vadinamą „Egyptian bazaar”. Vaikinams smagu buvo bendrauti su jiems priskirta gide turkų moksleive, kuri nuoširdžiai globojo visos dienos ekskursijų metu. Per pietus teko paragauti tradicinių Turkijos patiekalų. Diena baigėsi ekskursija po Bosforo sąsiaurį, kur komandą nudžiugino plaukimas iš azijinės Stambulo dalies į europinę.

Trečiąją projekto dieną aplankyta vandens perdirbimo įmonė, ragauti turkiški kebabai. Moksleiviai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, tapė Ebru (tapyba ant vandens) bei atliko kitas kūrybines užduotis.

Ketvirtąją projekto dieną Stambulo centre aplankyti šalies istoriniai objektai, sultono rūmai (Sultanahmet), apžiūrėta mečetė (Blue Mosque) bei dar nuo Bizantijos imperijos laikų išlikusi vandens saugykla. Grįžus į viešbutį Turkijos mokyklos projekto koordinatorius Ürfet KOCA visų šalių atstovams įteikė sertifikatus. Vakarą moksleiviai praleido bendraudami ir dalindamiesi viešnagės įspūdžiais.

Stambule patirta daugybė šiltų emocijų, susipažinta su kitos šalies religija, kultūra, tradicijomis, ragautas tradicinis turkiškas maistas, bendrauta ir bendradarbiauta su projekte dalyvavusių šalių mokiniais ir mokytojais. Projektas suteikė puikią galimybę pabendrauti su skirtingų tautų atstovais, susirasti naujų draugų, patobulinti anglų kalbos žinias bei įgyti tarpkultūrinės patirties.

(„Erasmus+“ strateginių partnerysčių projektas „Promoting Citizenship Education at School to Build Inclusive Societies“ (2020-1IT02-KA229-079362_5).

Projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Danutė Krušnienė