Plėtojamos bendradarbystės kryptys su Kauno technologijos universitetu

Šalia dviejų jau tradicijas ir mokymosi modulius turinčių suformuotų inžinerinės ir socialinės krypties klasių Alytaus Putinų gimnazijoje nuo rugsėjo 1 d. bus formuojama dar viena – gimnazija tapo viena iš 12 Lietuvos mokyklų, kurioje startuoja KTU klasė.

Kovo 21 dieną gimnazijos direktorė Daiva Sabaliauskienė ir Kauno technologijos universiteto atstovas, Cheminės technologijos fakulteto dekanas prof. dr. Kęstutis Baltakys pasirašė bendradarbiavimo sutartį. KTU klasės tikslas – suteikti mokiniams kompleksines sustiprintas gamtos ir tiksliųjų mokslų (matematika, chemija, fizika, biologija, informacinės technologijos) žinias bendradarbiaujant gimnazijai ir universitetui.

Jau nuo kitų mokslo metų būsimieji pirmokai kviečiami mokytis KTU klasėje. Jie turės privalumą naudotis Kauno technologijos universiteto mokymo baze, galės stiprinti praktinius įgūdžius laboratorijoje, bus kviečiami dalyvauti universiteto rengiamose konferencijose, olimpiadose, konkursuose ir kituose renginiuose. Ypač gabūs ir planuojantys dalyvauti tarptautinėse olimpiadose mokiniai galės gilinti žinias, o teorinių ir praktinių įgūdžių įgyti universiteto stovyklose. KTU klasės abiturientai galės rengti brandos darbus universitete: jiems bus prieinama KTU bibliotekose ir mokslo bazėse sukaupta mokslinė literatūra, o darbų vadovai – konsultantai padės suplanuoti ir atlikti praktikos darbus universiteto laboratorijose. Abiturientai, išklausę visą kursą ir atlikę praktines užduotis, gaus universiteto ir gimnazijos jungtinį pažymėjimą.

Cheminės technologijos fakulteto dekanas prof. K.Baltakys pabrėžė, jog vienas iš KTU klasės privalumų ir tikslų – visiems miestų, rajonų ar regionų mokiniams suteikti kompleksines sustiprintas matematikos, chemijos, fizikos ar informacinių technologijų žinias. Taip pat norima kurti mokiniams draugišką ir asmenybės ugdymui palankią mokymosi aplinką atveriant universiteto fakultetų mokymo bazes, kuriose jie galės stiprinti fundamentalius ir praktinius įgūdžius šiuolaikinės didaktikos auditorijose ir laboratorijose.