Pamoka Liškiavos gatvėje

Rugsėjo 14 dieną II a klasės mokiniai lankėsi Antano Jonyno memorialiniame muziejuje Liškiavos gatvėje 17, Alytuje. Neįprastoje aplinkoje vyko lietuvių kalbos pamoka. Mokiniai ne tik sužinojo apie žymaus rašytojo, gimusio šiame namelyje 1923 gruodžio 14 d. gyvenimą, bet ir apie laikotarpio, kartais vadinamo Tarpukariu, buitį, papročius.

Tik atvykus į muziejų, mus draugiškai sutiko muziejininkė Irma Žvinakienė , kuri nuoširdžiai papasakojo apie A. Jonyno sunkią dalią. Drąsus, visuomeniškas vaikinas, būdamas šešiolikos, apako. Vaikinas apakęs išliko stiprus, nors vėliau užklupo karas, teko palaidoti motiną, Antanas nepasidavė – Kauno aklųjų institute išmoko Brailio rašto, baigė Kauno mokytojų seminariją kaip vienas pažangiausių studentų.

Su rašytojo, spaudos darbuotojo biografija buvo supažindinti antrokai iš Putinų gimnazijos. Juos lydėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Algida Sabonienė, neformalaus ugdymo mokytojas Vytautas Bigaila, netradicinę pamoką fotografijose įamžino bibliotekininkė Eglė Juodžiukynienė.

Po pažinties su A. Jonyno gyvenimu pabandėme Brailio raštu su rašymo mašinėle parašyti savo vardą. Taip pat apsidairę name, kuriame ir gyveno vaikystėje būsimasis rašytojas, susipažinome su stendų medžiaga, įvairiais eksponatais, tada pasivaikščiojome sode, ragavome rudeninių obuolių, praėjome gatve, kurioje dar prieš karą lakstė Antanukas.

Štai taip turiningai mes, antrokai, praleidome pirmadienio popietę.

Edita Kazlauskaitė, II a kl. mokinė