Pamoka audiovizualiųjų menų centre | Alytaus Putinų gimnazija

Nuotolinis mokymas Gimnazijos veikla karantino metu

Pamoka audiovizualiųjų menų centre Paskelbta / Atnaujinta:

pIMGP6007.jpg
Pamoka audiovizualiųjų menų centre

Rugsėjo 29 d. grupelė Putinų gimnazijos pirmokų su lietuvių kalbos mokytoja I. Sakalauskiene ir neformalaus ugdymo mokytoju V. Bigaila lankėsi buvusios Alytaus sinagogos pastate, kuriame neseniai įsikūrė Audiovizualiųjų menų centras.

pIMGP6019.jpg

Kraštotyros muziejaus lektorė trumpai papasakojo pastato istoriją, apie jo restauravimo darbus. Viršutiniame pastato aukšte atskiroje ekspozicijoje buvo pristatyta Alytaus miesto žydų istorija. „Lankiausi Alytaus sinagogos atnaujintame pastate rugsėjo 29 d. Labai patiko aplinka, atmosfera ir dailininko Vytauto Kasiulio kūriniai. Piešiniai vertė susimąstyti, lavinti vaizduotę. Sužinojau, kad Vytautas Kasiulis kilęs iš Dzūkijos. Vėliau išvyko gyventi į Paryžių. Ten reikėjo padirbėti ir naktiniu sargu. Kai kurie jo darbai puikavosi Paryžiaus parodose. Kūrinių atlikimo maniera neįprasta – ant pagalvės užvalkalo ir drobės.

pIMGP6028.jpg

Trečiame aukšte sužinojome, kad žydai – išsilavinusi tauta. Jie pastatė sinagogą – šventovę, maldos namus sau ir ateinančioms kartoms. Įdomu tai, kad vyrai ir moterys meldėsi atskirai (kad netrukdytų!). Nemaža miesto dalis buvo priklausoma nuo žydų politikos, jų papročių specifikos.“

Raminta Keršulytė, I d