Nuotolinis edukacinis renginys su R.Karpiu, D.Mazintu ir D.Pusliu.

Kovo 26 dieną anglų kalbos ir filosofijos mokytoja Jolita Adomaitienė pakvietė į edukacinį renginį Zoom platformoje su operos daininku Rafailu Karpiu, jo kolega Dariumi Mazintu ir istoriku bei žurnalistu Donatu Pusliu.

Pirmiausia Donatas Puslys šiek tiek papasakojo apie Lietuvos žydų istoriją, susiejęs ją su Alytuje gimusio savo draugo Sadios Bahat (Mendelio Bokšickio sūnaus) gyvenimu.
Donatas Puslys.jfif
Donatas Puslys / E. Blaževič/LRT nuotr.

R. Karpis akomponuojant D. Mažintui atliko keletą dainų jidiš kalba. Programoje – balsui ir fortepijonui aranžuotos dainos, kuriose atsispindi tarpukariu gyvenusių žmonių jausmai, socialinės problemos. Daugelio dainų tekstų autoriai yra glaudžiai susiję su Vilniaus bei Alytaus ir tuometinės Lietuvos istorija.
Dalyviai turėjo unikalią galimybę išgirsti retai atliekamus nepaprasto skambesio ir turinio kūrinius, kurie buvo atlikti, kaip minėta, jidiš kalba. Širdingai atsisveikinę, pasiūlėme vėl apsilankyti Putinų gimnazijoje, tik galbūt šį kartą gyvai.

1e klasės mokinė Emilija Krilavičiūtė.

R.Karpis ir D.Mažintas.jpg
K.Pleitos nuotraukoje R.Karpis ir D.Mazintas