Nuomonė apie netradicinę pamoką

Paulius Širvys – legenda. Pasitinkant Poeto 100 – metį (jis gimė 1920 m. rugsėjo 6 d.), dar beaidint šiems žodžiams, pradėjome paskaitą „Palik tik dainą man…“ Tai nebuvo eilinė monotonijos ir butaforinių pareiškimų persmelkta pamokėlė. Tai buvo suklusti priverčianti ir giliausius sielos kampelius paglostanti Pauliaus Širvio poezijos oazė. Petras Venslovas, Kauno valstybinio dramos teatro aktorius, bei literatas Alfas Pakėnas sudarė tobulą duetą, kurio pagrindinis tikslas – per ribotą laiką nors akimirkai praverti P. Širvio kūrybos skrynią.

Paskaita prasidėjo daug nežadančiu, tiesa, intriguojančiu poeto biografijos pristatymu. Tai, kas sekė po to, palietė ne vieną gimnazistą, šios akimirkos atgarsius buvo galima girdėti ir paskaitai pasibaigus. O ta akimirka, nukėlusi mus į kitą, nepažintą pasaulį, buvo neįtikėtinai gyvas Pauliaus Širvio poezijos skaitymas. Aktorius Petras Venslovas it dirigentas dirigavo mūsų širdims ir sieloms, jo tariami žodžiai įgavo prasmę ir kėlė neišdildomą jausmą. Štai taip įdomiai, drįsčiau teigti, nepamirštamai, pirmadienio (kovo 18 – osios) popietę praleido Putinų gimnazijos abiturientai ir kai kurie trečiųjų klasių mokiniai.

Simas Pavilonis, IV c kl. mok.