Nacionalinio konkurso ,,Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatų apdovanojimai

Šių metų gegužės 19 d. vyko Nacionalinio konkurso ,,Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatų apdovanojimo renginys. Mūsų gimnazijos gimnazisčių Agotos Bytautaitės II b kl. ir Samantos Mocevičiūtės III c kl. darbas ,,Tremtinių vaikų žaislai“ filmų ir multimedijos pateikčių grupėje pripažintas laureatu. Merginoms ir jas rengusiems mokytojams Onutei Marčiulaitienei ir Vaidui Sakalauskui buvo įteikti diplomai ir atminimo dovanos. Renginys vyko Tuskulėnų Rimties parke.

MicrosoftTeams-image (5).png

Prieš tai vyko ekskursija Tuskulėnų Rimties parko memorialiniame komplekse. Ypač patiko apžvalginė ekskursija po muziejinę ekspoziciją ,,Homo sovieticus“. Čia pamatėme ir sužinojome, kokiais metodais sovietinė valdžia bandė įsibrauti į pagrindines žmogaus gyvenimo sritis: kultūrą, religiją, istoriją, meną, mokslą, laisvalaikį, šeimą ir paversti žmogų prisitaikėliu, nuolankiu valdžiai, ištikimu komunistinei ideologijai žmogumi.

IMG_3063.jpg

Sužinojome apie Lietuvos piliečių nenorą tarnauti naujai represinei valdžiai ir bandymus su ja kovoti. Iš renginio grįžome namo turiningai praleidę laiką ir dvasiškai praturtėję.

MicrosoftTeams-image (7).png

Istorijos mokytoja Onutė Marčiulaitienė