„Mistikos nedarau, nes reikėtų fotografuoti naktį“

Paklaustas, kokių minčių skatinamas fotografavo ne gyvus žmones, o paminklines skulptūras, gimnazijos bičiulis atsakė, jog domisi skulptūra, architektūra. Menininkas sakė, kad yra įpratęs dirbti greitai (esąs fotoreporteris), fotografuoja impulso pagautas. Pasirinktas skulptūras norėjo sugyvinti … veidai stilizuoti.
Prireikė kelių dienų (rinkosi apniukusias), gaudė apšvietimą skirtingu paros laiku („geriau į vakarą, labiau tekstūra išryškėja, nes betonas turi tokio rupumo…laiko požymiai ėda betoną, gadina skulptūrą“). Fotografas tikina, kad rudenį rembrantiškas apšvietimas, gilesnis vaizdas, matytis skulptūros apimtis…užkliūna didelės skulptūros, jas mato dažniau, tiesiog pačios prašosi nufotografuojamos … Norisi suteikti skulptūrai gilumo, nes padeda suprasti būties prasmę.

pIMGP2289.jpgFausto Augustino parodai įsikurti padeda bibliotekos vedėja Marija Žuromskienė

„Tas, kas kuria skulptūrą, pina tarsi dalelytę savęs, pereina kažkoks jo paties bruožas ar žvilgsnis. Jis sau pats būna kaip modelis, pavyzdžiui, kai viduramžiais įkomponuodavo save“,- tęsia pokalbį mūsų fotografas. Jis sako, kad skulptūroj tarsi matąs patį kūrėją, jo mintis. Svarbiausia – akys, kai ilgai žiūri į skulptūrą, tarsi bendrauji su ja, įsigyveni…Todėl menininkas fotografuoja klasikines skulptūras, tik veidą, akcentuoja žvilgsnį, ieško fotografavimo kampų (rakursų).

Pernai Jotvingių gimnazijoje veikė paroda „Rudens impresijos“. Tada buvo fotografuoti kryžiai. Vieta ta pati – prie Angelų Sargų bažnyčios.
Artimiausiu metu daug kam pažįstamas fotografas miestą įamžintų įvairiais metų laikais. Jei ruduo – atspindys baloj…ieškotų namų dar prieš jų renovaciją, kol matosi statybininkų grubumas, mozaikos, kol matosi žmogaus rankų darbas, kol dar ne plastika…autentika nyksta.

pIMGP2326.jpgPirmieji parodos lankytojai aptaria Fausto vadinamuosius portretus

Po pokalbio su Faustu skaitau įrašus parodų atsiliepimų knygoje:
„Faustas Augustinas yra žinomas mūsų mieste jau labai daug metų kaip linksmas, charizmatiškas fotografas. Labai šaunu matyti parodas Putinų gimnazijoje. Ši įdomi paroda parodo, kiek paslaptingų ir autentiškų vietų mes turime Alytuje ir kaip dažnai mes to nepastebime“ (Reda Vadeikienė, laborantė).
„Portretai – tai grožis, tai žmogaus pagerbimas… Ateinančios kartos turėtų žinoti, kas jie buvo“ (Rokas Urbonavičius, III d kl.).

Putinų gimnazijos bibliotekininkė

Eglė Juodžiukynienė