„Kūrėjų pavasaris – 2022“ Putinuose

„Kūrėjų pavasaris“ mūsų Putinų gimnazijoje vyksta kasmet. Kiekvieną kartą jis mus stebina ir primena, kokių kūrybingų žmonių esama. Galime su jais pabendrauti, pasidžiaugti jų talentu bei neeiliniais sugebėjimais.
Apžvelgdamas programą, galiu konstatuoti, jog gimnazijos mokiniams vyko įvairiausios veiklos, jų metu jie galėjo bendrauti bei sužinoti daugybę dalykų: kaip tinkamai prižiūrėti odą, kaip tikslingai ir saugiai pasirinkti kosmetiką.

1-Goravičienė.JPG

Štai bibliotekos vedėja Marytė Žuromskienė į „Kūrėjų pavasario“ šventę pakvietė keramikę Ritą
Gegužienę ir fotografą Česlovą Gregerį. Bibliotekos skaitykloje įsikūrė tikros meno dirbtuvės. Vedėjos teigimu, edukatorė Rita papasakojo gimnazistams, kaip gimsta iš molio nuostabiausi kūriniai: angelai, gėlės,
indai, ir pamokė, kaip patiems juos pasidaryti. Su dideliu susidomėjimu ir kruopštumu mokiniai
„prakalbino“ molį sukurdami tikrai neįtikėtinai gražius darbus. Keramikė pažadėjo juos išdeginti
krosnyje (kad būtų tvirti!) ir grąžinti gimnazistams prisiminimui.

9 - Gegužienė.JPG
9a - .JPG

Česlovas Gregeris supažindino gimnazistus su fotografijos subtilybėmis. Fotografų būrelio nariai,
vadovaujami mokytojos Vilmos Cikanavičienės, pagilino savo žinias žinomo fotografo paskaitoje.

10 - Gregeris .JPG

Iš Kornelijos Pilevičiūtės (I c kl. mok.) pasiekė žinios apie įsimintiną susitikimą su „DiArchy“. Žinoma magijos teatro magė Diana Gaičiūnaitė-Dirmė pasakojo apie užburiantį magijos pasaulį, itin sudėtingus ir drąsos reikalaujančius eksperimentus, kuriuos atliko Diana, ir juos pakomentavo mokiniams. Ypač gražus triukas „Gyvenimo siūlas“ buvo pademonstruotas. Magė Diana nutraukdavo po dalelę siūlo įvardindama tai kaip gyvenimo sėkmes ir nesėkmes, nutinkančias žmogui. Pagaliau ištraukė nepagadintą siūlą, ir visi mokiniai liko apstulbę. Taip pat parodė vaizdo medžiagą iš savo itin pavojingų eksperimentų. Visi dėkojo audringais plojimais „DiArchy“.

16 -DiArchy IMG_3240.jpg

Paskui gimnazistai turėjo garbės pabendrauti su vienu iš žinomiausių Alytaus miesto tautiškumo puoselėtojų – Jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio ,,Tarškutis” nariais. Jie mokiniams pademonstravo, koks iš tikrųjų yra gražus mūsų tautinis kostiumas, kokie puikūs tautiniai šokiai.

2 a.JPG
2-Tarškutis.jpg

Kiti gimnazistai mąstė apie ateitį, susietą su elektronika, buvo supažindinti, kokios galimos perspektyvos dirbant su informacinėmis technologijomis, kalbėta apie inžinerinio ugdymo naudą jaunai asmenybei.

Vėliau stebino mokyklos teatro atstovai. Iš Gerdos Pakrosnytės, jaunosios korespondentės iš III b kl., pateiktos informacijos sužinome, kad teatro egzaminui parengtas etiudas (rež. Irmantas Dumbliauskas (IV d kl. mok.), teatro mokytoja metodininkė Žiedūnė Maldonienė) pagal Franco Kafkos „Metamorfozes“ pasakojo apie pardavėją Gregorą Zamzą, kuris vieną rytą atsibunda nepaaiškinamai pavirtęs didžiuliu vabalu. Iš tiesų tai gilus ir įtraukiantis pasirodymas, palikęs iš nuostabos tarsi sutrikusius žiūrovus salėje. Gimnazijos mokiniai dar aiškiau pasakė, kad talentai yra šalia, jie vertintini aukščiausiu balu (vaidino IV d kl. mok. Ainis Kazlauskas, IV c kl. mok. Akvilė Šimanskaitė, IV a kl. mok. Matas Laniauskas ir III d kl. mok. Ieva Stankaitytė).

Mokykloje taip pat veikė paroda, kur savo darbus pristatė II c kl. mok. Narminta Žemaitytė. Jaunąją menininkę susirinkusiems pristatė dailės mokytojas metodininkas Mantas Kazakevičius. Tai vis veiksmas vyko po mokyklos stogu. Nedelsdamas jūsų dėmesį noriu sukoncentruot į tai, kas dėjosi lauke.

4 - Narminta .JPG

O lauke vyko gardžiausių skanėstų mugė. Mugėje buvo galima rasti ne tik saldumynų, bet ir įvairiausių daikčiukų šunims, mezgimo rankdarbių bei daugybę kitų dalykų. Hmm, manot, visi pavalgėme ir tuomi baigėsi šventė? Na, kurgi, juk dar gimnazijos aikštėje šokta, dainuota…

Renginį, skirtą kūrėjams, nusiteikę pavasariškai, vedė Martynas Židanavičius (III b kl. mok.) ir Ieva Stankaitytė (III d kl. mok.). Kūrėjų pavasaris buvo jaučiamas net ore. Nuostabia vieversio giesmele ir prasidėjo renginys. Alytaus jaunimo centro bei Putinų gimnazijos šiuolaikinio šokio studija „Svaja“ (vadovė Rūta Graužlienė, šokių mokytoja ekspertė) pradėjo koncertą. Po to mūsų gimnazijos mokinė Edita Kazlauskaitė (IIIa kl.) muzikiniu instrumentu ukulėle pristatė savo kūrybos dainą ,„Ar gali būti”. Po skambios ir širdžiai mielos dainos šoko tautinių šokių kolektyvas „Uldukas“ (vadovė neformaliojo ugdymo mokytoja metodininkė Laisvutė Adomaitienė). Netrukus į aikštę sugrįžo šokių kolektyvas „Svaja“. Savo balso tembru nustebino mūsų gimnazijos II a kl. mok. Samanta Kručkaitė. Ji atliko kūrinį „Mano Lietuva“. Klausėmės solisčių Darijos iš „Belcanto“ (vadovė Aldona Ramanauskaitė) ir Julijos iš ansamblio „Šypsena“ (vadovė Dalia Kazlauskienė). Ji atliko žavingą kūrinį „La vie en rose”. Ech, manau, daugelis po šios atlikėjos ir ašarą išspaudė. Iš karto po solinių pasirodymų mus savo vokalu stebino „Šypsenos“ šaunių merginų Ūlos, Milėjos ir Ugnės trio. Manau, dainų buvo tikrai daug. Tuoj pat išgirdome jautraus smuiko griežimą. Juo mums leido mėgautis mokinės Rusnė ir Gabija bei jų smuiko mokytoja Regina Makselienė iš Jaunimo centro.

11 - Svaja IMG_3319.jpg

Renginio vedėjai pamatė, kaip jautriai žmonės klausė bei stebėjo visus šiuos pasirodymus, bet visada ateina laikas atsisveikinti. Tačiau neleista išeiti žmonėms nusiminusiems, jie pakviesti uždėti ant torto vyšnaitę, kuri linksma gaida užbaigtų menų pavasarį. Aikštėje išvydome atbėgančias tikras gimnazijos vyšnaites-merginas, kurios atliko paskutinį šokį Fireball. Garsiais plojimais uždarėme „Kūrėjų pavasarį“ ir džiaugėmės, koks jis buvo. Tikimės, jog kitą kartą bus visko dar daugiau ir daug linksmiau. Iki kito pavasario ir ačiū, kad buvote!

Renginio apžvalgininkas Rokas Urbonavičius,

Putinų gimnazijos IV d kl. mok., jaunasis korespondentas