KTU dienos gimnazijoje

Mūsų gimnazija ir toliau tęsia bendradarbiavimą su KTU gimnazija. Gruodžio 17-18, 22 d. gimnazijoje vyko KTU dienos, kurių metu KTU klasės dalyvavo virtualiose paskaitose, bendravo su KTU dėstytojais, teikė juos dominančius klausimus, susipažino su karjeros galimybėmis, tikrino savo žinias protmūšyje.

Gruodžio 17 d. Ib klasės mokiniai jungėsi į paskaitą „Dažikliai: nuo pirmojo dažo, link šiuolaikinių technologijų“, kurią skaitė dr. Artiom Magomedov. Paskaitos metu mokiniai gilino žinias apie natūralius ir sintetinius dažiklius, susipažino su sintetinių dažiklių atradimu, nauda ir taikymu. Fizikos užsiėmimą vedė doc. dr. Gytis Svinkūnas, tema „Nuolatinė srovė ir jos naudojimas“.

Gruodžio 18 d. IIb klasės mokiniai dalyvavo paskaitoje-užsiėmime „Šiuolaikinės anglies medžiagos“, kurią vedė prof. dr. Ingrida Ancutienė. Gimnazistai domėjosi anglies savybėmis, alotropinėmis atmainomis, nanovamzdelių gamyba ir kitomis šiuolaikines anglies medžiagomis. Paskaitas „Kam reikalinga aukšta įtampa?“, „Kaip perduoti elektros energiją dideliais atstumais?“ vedė dr. Povilas Valatka. Lektorius apibūdino elektros sistemos sandarą, energetikos sistemą, atsinaujinančius energijos šaltinius, supažindino su Baltijos šalių perdavimo tinklu.

KTU dienų ciklą gruodžio 22 d. baigė Ib ir II b klasių protmūšis su KTU „Gifted“, kurį vedė Tadas Skeltys, „Gifted“ narys. Tadas trumpai pristatė talentų akademiją, grindė, kodėl verta tapti „Gifted“ nariu. Protmūšyje geriausiai sekėsi Ib klasės mokiniui Tadui Petrauskui, IIb klasės mokiniams Ignui Čiurlioniui ir Kostui Pavilioniui.

Dėkojame KTU komandos koordinatorei, studijų informacijos grupės vadovei Giedrei Vasiljevienei, moderatorėms Giedrei Veitaitei ir Livetai Cibulskaitei už renginius. Gimnazistų ir universiteto darbuotojų bendravimas padeda gimnazistams gilinti gamtos mokslų, technologines žinias, susipažinti su naujausia informacija, apsispręsti renkantis studijų programas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Kerevičienė