Jaunieji korespondentai informuoja

Rugsėjo 25 d. Putinų gimnazijoje lankėsi Klaipėdos universiteto docentės Virginija Kochanskytė, aktorė, režisierė, bei Inga Maknavičienė, pianistė, tarptautinių konkursų laureatė. Jos I-II klasių gimnazijos mokiniams atliko Lietuvos valstybės himno 100-čiui skirtą literatūrinę muzikinę programą „Pašauktasis“ apie Vincą Kudirką – poetą, kompozitorių, svajotoją.

Apie renginį kalba pati scenarijaus autorė, aktorė Virginija Kochanskytė. „LMS Kultūros pasas Alytaus Putinų gimnazijoje. Koks brandus 9 – 10 klasių jaunimas – su ypatinga atida, dėmesiu gilinosi į V. Kudirkos gyvenimo, jo gyvento laikmečio ir to laikmečio sudėtingų, lietuviams gyvybiškai svarbių uždavinių sprendimo atspindžius jo satyrose, poezijoje ir poelgiuose! Ir, žinoma, malonus netikėtumas ne tik mokiniams, bet ir mokytojams buvo V. Kudirkos muzika, kurią subtiliai atskleidė pianistė Inga Maknavičienė.

Ačiū neformaliojo ugdymo mokytojui Vytautui Bigailai už geranorišką iniciatyvą pristatyti programą ,,Pašauktasis. Dedikacija Vincui Kudirkai” Alytuje. Ačiū direktorei Daivai Sabaliauskienei už malonų priėmimą ir draugavimą. Ačiū bibliotekos vedėjai ir Kultūros paso koordinatorei Marijai Žuromskienei bei visam mokytojų kolektyvui už pasiaukojančias pastangas auginti jaunų žmonių širdyse neblėstančią meilę Tėvynei Lietuvai! Ačiū Eglei Juodžiukynienei už mūsų širdingo susitikimo foto paliudijimą“.

Štai dar trumpa I a gimnazijos klasės mokinės Vaidos Stagniūnaitės nuomonė apie šią edukacinę programą: „Virginija Kochanskytė nuostabiai papasakojo apie Vinco Kudirkos gyvenimą, jo pakilimus ir nesėkmes. Ji labai išraiškingai pateikė V. Kudirkos poeziją ir satyras, buvo neįmanoma atplėšti akių. Taip pat Inga Maknavičienė nuostabiai atskleidė V. Kudirkos muziką pianinu. Labai džiaugiuosi jų apsilankymu, viskas buvo pateikta labai kūrybiškai“.