Istorija iš arčiau

2021-ųjų metų birželio 11 d. I – III gimnazijos klasių grupelė jaunųjų šaulių bei kūno kultūros mokytojas metodininkas, jaunųjų šaulių vadovas Gintaras Kličius ir istorijos mokytojas metodininkas Robertas Šiugždinis išvyko į Vilnių, kur buvo apdovanojami projekto ,,Praeities stiprybė – dabarčiai” dalyviai. Beje, apie šį projektą yra kalbėjęs mūsų gimnazijos III d klasės mokinys, jaunasis šaulys Rokas Urbonavičius „Alytaus naujienų“ publikacijoje su rubrika „Putinų balsai“ 2021 m. sausio 12 d. Nr. 4 (13527) „Partizanų takais Punios šile“. Prieš tai apsilankėme Valstybės pažinimo centre ir turėjome nuostabią galimybę apžiūrėti ekspoziciją. Buvo labai įdomu pažvelgti į Lietuvos istoriją iš arčiau. Eidami senamiesčiu dar užsukome pasižvalgyti po Vilniaus universitetą. Norėdami pažvelgti į Vilniaus panoramą iš paukščio skrydžio, liftu pakilome į Šv. Jonų bažnyčios bokštą.

Pasisotinę nepakartojamų vaizdų, nusileidome žemyn ir po kelių akimirkų Šv. Jonų bažnyčioje prasidėjo apdovanojimų ceremonija. Padėkota už dalyvavimą Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos organizuojamame Nacionaliniame mokinių anksčiau minėtame konkurse bei už konkursui pateiktą kūrybinį – tiriamąjį darbą „Senos girios“, patekusį į geriausių konkurso darbų dešimtuką. Reikia paminėti, kad taip pat įgyvendinti šį projektą padėjo ir teatro mokytoja metodininkė Žiedūnė Maldonienė.

198834162_1823637604474208_3283723923240278456_n.jpg

Patenkinti dovanomis nuskuodėme šiek tiek užkąsti universiteto kiemelyje. Pakankamai išvargę, tačiau laimingi grįžome namo. Man, kaip pirmos klasės mokinei, kelionė labai patiko, nes buvo labai įdomu sužinoti daugiau apie Lietuvos istoriją ir tiesiog gerai ir turiningai praleisti laiką. Tikiuosi, kad kitais metais ir mes galėsime dalyvauti šiame projekte, atstovauti mūsų gimnazijai ir gerai pasirodyti.

IMG_20210611_103105.jpg

Emilija Krilavičiūtė, I e kl. mok.

Untitled-1.jpg