Debatų tradicija tesiama

Šiais mokslo metais debatų tema ,,Žmogiškumas svarbiau už pareigą“ /Acts of Humanity are more important than Obligations buvo susieta su Tarptautine tolerancijos diena. Mokiniai buvo skatinami mokytis išklausyti, gerbti ir priimti kitokią nuomonę. Debatų metu konferencijos salėje degė tolerancijos švyturys.

pIMGP5216.jpg

Anglų ir lietuvių kalbomis gynusieji savo nuomonę stengėsi ją argumentuoti remdamiesi literatūros, istorijos ir gyvenimo pavyzdžiais, filosofų mintimis. Klausytojai išgirdo ir tradicinių vertinimų, ir naujai, netikėtai pateikiamų argumentų remiantis Homero, Sofoklio, Jono Biliūno, Šatrijos Raganos, Vinco Krėvės tekstais, Čijūnės Sugiharos, Simo Häyhä gyvenimo ir kitais pavyzdžiais. Kalbėtojai (G. Mitrulevičiūtė, G.Kazlauskaitė, A.Kalėdaitė, B.Bradauskaitė, M.Baranauskas, R.Šakalis, N.Butleris, P.Jerusevičius) stengėsi įtikinti, kad jų argumentai stipresni už oponentų. Klausytojai balsavo naudodamiesi mentimeter.com programa vertindami kalbėtojų argumentų kokybę, retorinių gebėjimų stiprumą, sugebėjimą savarankiškai mąstyti, komandinį darbą.

pIMGP5235.jpg

Daugiau balsų surinko komanda, teigusi, kad žmogiškumas svarbiau nei pareiga. Mokinius (beje, jie visi abiturientai) konsultavo anglų kalbos mokytojos J.Adomaitienė ir D.Turauskienė bei lituanistės L.Sarapienė ir D.Gintalienė.