Apsilankymas Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje

Spalio 25 dieną grupė Putinų gimnazijos mokinių aplankė Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejų ir dalyvavo edukacinėje programoje „Rudens šventės“.

Naujųjų metų šventę Roš ha-Šaną žydai vadina baimės ir drebėjimo švente, nes, pagal jų tikėjimą, Dievas per Naujus Metus sveria kiekvieno žmogaus gerus ir blogus darbus ir taip nusprendžia, kuris žmogus bus įrašytas į gyvųjų knygą.

Šios šventės pagrindiniais patiekalai yra žuvies galva, vynuogių vynas, granatas ir chala. Po Naujųjų metų švenčiama palapinių šventė (Sukot).

123176482_3675186925839441_7891196849802523469_o.jpg

Ji švenčiama septynias dienas, kurios metu žmonės kieme pasistato palapinę ir valgo joje du kartus per dieną. Be to, patariama palapinėje ir miegoti. Ši palapinė uždengta pušų šakomis, kad matytųsi žvaigždės.

Buvo parodyta šios šventės atributika – keturios augalų rūšys: citronas, palmė, mirta ir gluosnis – ir paaiškinta, kodėl būtent šie augalai pasirinkti. Pasibaigus Sukot švenčiama Toros džiaugsmo diena Simcht Tora. Dešimta žydų Naujųjų metų diena – Teismo diena (Jom Kipur). Tai apsivalymo ir vilties diena, didžioji pasniko diena, per kurią negalina nei valgyti, nei gerti. Muziejininkė-edukatorė Natalja Cheifc paaiškino šių švenčių prasmę.

III c klasės mokinė Kamilė Neverbeckaitė